Közösség

Vélemény:

 

66 A befejezésen gondolkozom

(2020)

A befejezésen gondolkozom

 
indingo   2024.02.25 10:14
2

Kettős érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban. Én először a könyvet olvastam, ami zseniális. Kiszámíthatatlan, érzelmes, elgondolkodtató és egyben megrendítő. Valóban film után kiáltott a story, mert zseniális. Nagy elvárásokkal és jó adag kíváncsisággal ültem hát neki megnézni a filmet, ami sok helyen hasonlít a könyvre, ugyanazok a párbeszédek hangoznak el benne, bár hozzáírtak több felesleges és értelmetlen jelenetet, ami csak rontott a helyzeten. A film több helyen unalmas és száraz, de a legfőbb bajom, hogy teljesen érthetetlen, illetve ha nem olvastam volna a könyvet, akkor fel sem fogtam volna még, hogy mi is történik. Belőlem egyáltalán nem váltott ki olyan érzéseket, mint a könyv. Kifejeztetetten idegesítő a film, helyenként művészinek gondolt jelenettel, a vége meg nekem egy giccs volt, ahol nem tudtam, hogy sírjak, vagy nevessek. A szereposztása egészen különleges, de a storyt ők sem tudták megmenteni. Kár érte, mert szerintem egy zseniális film lehetett volna belőle, csak nem kellett volna ennyire elrugaszkodni a könyvtől.