Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

A befejezésen gondolkozom (2020)

I'm Thinking of Ending Things

Zoltán383985   2020. 12. 02.

Érdekes film volt. Egyelőre nem tudom, hová tegyem. Melankolikus, kissé depis hangulatú. 22 percig autózunk az elején, aztán néhol vicces, de feszült hangulatú vacsora. Aztán haza. Illetve csak hazafelé...

Tibi M.   2020. 09. 26.

Furcsa

Először képtelen voltam lekövetni azt,hogy idő síkban hol tartunk és ki-kivel van...ez később sem változott.Mindig vártam,hogy történik valami,de nem... nyomasztó volt...

glied.viktor@gmail.com   2020. 09. 14.

piláf

Láttam valamit, amiről nem tudom, hogy film volt, vagy színpadi játék. Szeretem az elvont, elgondolkodtató alkotásokat, de itt fogalmam sem volt, mi történik. Ez egy őrület volt.

geri780   2020. 09. 05.

Nem igazán tudom nem összevetni a könyvvel, és így nem is vagyok maradéktalanul elégedett. Kétségkívül van benne eredetiség, és nem akarta Kaufman betűről-betűre adaptálni a sztorit, de nekem néha már túlságosan is elrugaszkodott. Talán, ha nem olvas... több»

Gulyware   2020. 08. 29.

Nem fog mindenkinek tetszeni, az már biztos, de ettől még érdemes megnézni. Lassú, lassan is építkező erős drámáról van szó, ami talán nem Charlie Kaufman legkiemelkedőbb darabja, de mindenképp a rendezői erősebb alkotásai közé sorolnám. A remek operatőri munka és színészi játék pedig csak hab a tortán.

Guy Boyd
Charlie Kaufman
David Thewlis
Toni Collette
Jesse Plemons

Bár közös jelenetük nem volt, mivel más-más évadokban játszottak, Jesse Plemons, David Thewlis, Jessie Buckley is szerepelt a Fargo című sorozatban.

David Thewlis és Charlie Kaufman második közös filmje. Az első a 2015-ös Anomalisa volt.

A sorozat főszerepét eredetileg Brie Larson alakította volna, de végül Jessie Buckley-nál landolt a szerep.

Aki A John Malkovich-menetnél már hozzászokott ahhoz a tánchoz, melyre Kaufman kéri fel nézőit, az e filmben is örömmel engedi át magát e zseni irányításának, s lesz egy újabb feledhetetlen filmes élménnyel gazdagabb. több»

Talán senki sem tudta még olyan szórakoztatóan, okosan és egészen sajátos szemszögből megírni és filmre vinni a szorongásait, depresszióját és félelmeit, mint Charlie Kaufman. Az ő különcködő, zseniális látásmódja adta az amerikai film utóbbi húsz évének legeredetibb, igencsak szerethető alkotásait. A sorozat 61 évesen, új mozijával szakadhat meg. több»