Közösség

Vélemény:

 

64 A csendmadár

(2019)

Lucy Japánban

 
Berto49   2019.11.17 21:03
1

Lucy Fry a lehető legmesszebb költözött szülőhelyétől, egy másik szigetországban telepedett le, hogy megszabaduljon gyötrő emlékeitől. A mentális síkon sérült lány sikeresen beilleszkedett a gyökeresen más civilizációba, magányosan teltek a napjai, amíg nem találkozott a nagy Ő-vel. Ez a szerelem azonban újabb bonyodalmakkal járt. Elsősorban Alicia Vikander alakítása nyűgözött le, akire már „A dán lány” című filmben felfigyeltem (nem voltam egyedül, hiszen az Oscar-Bizottság is díjazta), bár abban Eddie Redmayne még nála is többet mutatott tehetségéből. Ebben a filmben Vikander olyan tökéletesen játszotta el a szerepét, mintha egyenesen a könyv lapjairól lépett volna a szemünk elé. A film megnézése után rögtön hozzákezdtem a szerencsére magyarul is olvasható könyvhöz. Sajnos nagyon ritkán fordul elő, de ebben az esetben igen, hogy tökéletes adaptáció keletkezett Wash Westmoreland direktorsága alatt. Remekül visszaadta a könyv gondolatiságát és az külön pluszt jelentett, hogy Japán nyüzsgő világa, természeti szépségeinek egy része meg is jelent a filmvásznon. Csak így érdemes hozzáfogni egy regény megfilmesítéséhez. Kár, hogy csak az ismert streaming szolgáltatás előfizetői láthatják, mert szélesebb forgalmazásban is sikeres lehetne.