Közösség

Vélemény:

 

84 Két lépés távolság

(2019)

Tini szerelem a kórház falai között

 
Puncs   2022.01.20 16:40
0

A két lépés távolságot még tavalyelőtt láttam, a karantén alatt. Nem különösebben rajongok a romantikus tinidrámákért, de ez tetszett. A történet főszereplői két, 17-18 éves, cisztás fibrózissal küszködő tinédzser, akik a kórházban egymásba szeretnek. Az egyikőjük a Haley Lu Richardson által megformált vidám, optimista, kissé irányításmániás Stella, aki próbál mindent megtenni a gyógyulása érdekében, vele szemben áll a nemtörődöm, a szabályokat felrúgó Will, aki már rég beletörődött a sorsába. Utóbbit Cole Sprouse kelti életre. Szerelmük nem épp egyszerű, különbözőségük mellett betegségük is nehezíti szerelmük megélését. A fertőzések miatt mindig két lépés távolságot kell tartaniuk egymással. Innen a film címe. Ahogy kapcsolatuk virágzásnak indul, úgy erősödik fel egyre jobban a betegségük. A film témája nem éppen újszerű, ennek ellenére végig lekötött. Mindkét színész telitalálat volt a főszerepekre, a mellékszereplők már kevésbé jöttek be. Nekem egyértelmű hiányosság volt, hogy kevésbé lett megjelenítve a filmben az, hogy milyen gyötrelmeken kell átmennie a két fiatalnak. Kár, hogy ez nem kapott nagyobb játékidőt. Az zárás viszont kárpótolt ezért, kétségkívül sokat dobott az összképen. A doboz papírzsebit mindenképpen be kell készíteni a végére! Nekem a film itt-ott kissé szirupos, úgy érzem, kevesebb is elég lett volna, ennek ellenére szívből tudom ajánlani, mert egy igazán aranyos, kedves film.