Közösség

Vélemény:

 

40 Mániákus zsaru 3.: A hallgatás jelvénye

(1993)

Mániákus zsaru 3.: A hallgatás jelvénye

 
Márton   2018.11.13 14:44
0

A Mániákus zsaru harmadik része a trilógia befejező darabja, aminek őszintén szólva, nem értem a létrejöttét! Jó persze az első és második része sikeres volt, anyagilag és kritikai fogadtatása is rendben volt és egy amolyan kult-státuszt is elértek vele! Na de ez a rész komolyan mondom, kritikán aluli lett! Ott kezdeném hogy a második rész befejezésével kapott az egész Mániákus zsaru széria egy korrekt befejezést, egy olyan lezárást, amire az első és a második rész története vezetett! Itt viszont teljesen értelmetlen módon visszahozzák a készítők a gonosz rendőrtisztünket, ráadásul egy olyan értelmetlen módon, amit a 80-as és 90-es évek slasher horrorjai szoktak használni, mondjuk a hatodik, hetedik részek felé, ráadásul mint a forgatókönyvíró, mint a rendező azonosak voltak az első két részben látottakkal! Mondjuk ha ezen még valahogy túl is tudtam volna lendülni, akkor is bővelkedik a film hibákban! Komolyan mondom, a harmadik részben több logikai hiba van, mint az első két részben összesen! Aztán ott van az a tény is, hogy a harmadik felvonást jómagam már elég unalmasnak is éreztem, ami hatalmas hibája is a filmnek, hisz az elődjeinél ezt egy pillanatra sem lehetett felróni! Hisz ott rengeteg akciót pakoltak a produkcióba, itt pedig talán csak a film befejezéséül szolgáló utolsó 10 perce az, amire azt merném mondani, hogy nyomokban tartalmazza azt, ami miatt lehetett szeretni a Mániákus zsaru filmeket! Nagyon sajnálom hogy ilyen méltatlan befejezése lett a trilógiának, bár ne készült volna el soha ez a rész és csak maradtak volna meg két résznél!