Közösség

Vélemény:

 

82 Szökőhév

(2010)

Romantikus komédia: Szökőhév

 
Jerico   2023.07.28 12:17
0

Bevallom, gyengém a gyönyörű Amy Adams, akinek szinte minden filmjét láttam már, a Szökőhévet többször is. A központi karaktert alakítja ebben a 2010-es romantikus vígjátékban. Anna (az általa megformált karakter) egy sajátos kapcsolatban él, mely nem kínál számára házasságot. A probléma miatt elhatározza: ő veszi kezébe a leánykérést, és egy régi írországi hagyományra építve az év adott napján (szökőév február 29-én) maga kéri meg párja kezét. Elindul hát barátja után, Írországon keresztül. Váratlan fordulatot hoz számára útközben a jóképű fogadós, Declan (Matthew Goode) megismerése, akik ugyan cinikus, mégis szerethető figura. Annyira, hogy a többnapos, viszontagságokkal teli közös utazás végére bele is szeret a férfiba. Ekkor derül ki önmaga számára is, hogy régi kapcsolata felszínes volt csupán. Ez a film rengeteg vicces párbeszéddel és jelenettel ajándékozza meg nézőjét, és még romantikát is adagol, szintén vicces formában. Bár nem szeretem a szirupos történeteket, ez tényleg tetszik, többször is újranézhető. Értékelésem: erős 80%.