Közösség

Vélemény:

 

60 Hűség

(2000)

Megtegyem? Ne tegyem?

 
Berto49   2019.08.23 12:28
0

A Wajda asszisztens Andrzej Żuławski nem tartozott a mainstream filmrendezők közé, munkáit többnyire a „magas” művészet kedvelői értékelték nagyra. Ez a filmje némileg Madame de Lafayette: „Cléves hercegnő” című írásán alapul, természetesen erősen átdolgozva, a modern korba helyezve és a saját ízlése szerint átformálva. Volt élettársa a főszereplő, a vele készített négy filmjének egyike. Brutális módon bánt el vele, mert összefektette a Drakula kinézetű Pascal Greggory-val. Mindkettőjüknek micsoda kín lehetett! Sophie Marceau szerintem egy nagyon túlértékelt színésznő, már a „Házibuli” után is elkönyveltem magamban, hogy nem kedvelem. Gérard Depardieu így nyilatkozott róla: „Sophie-nak annyi esze van, mint egy méretes dísznövénynek.” (Más kérdés, hogy Depardieu sem a kedvencem, hiszen a fia korai halála részben neki is köszönhető, aztán újabban az orosz állampolgársága…) Van számos rajongó, aki élete filmjének tartja ezt a darabot, én nem osztom a véleményüket. Szerelmi háromszög Żuławski módra a szokásos, a rendező által preferált formanyelven.