Közösség

Vélemény:

 

82 Eufória

(2019)

Érdemtelen hype

 
Lilia   2019.10.28 08:03
1

Nagyon sokat vártam ettől a sorozattól azok után, amiket olvastam róla. Mindenhol azt írják, hogy korszakalkotó, olyasmit mutat be, amit eddig senki nem mert és hasonlók. Egészen az utolsó részig vártam, hogy valami tényleg ütőset lássak, legyen már valami, ami annyira különlegessé teszi ezt a sorozatot, ahogyan mondják. Hát nem jött el ez a pillanat. Nem igazán találtam benne más mondanivalót, mint hogy a tinik (közül néhányan) bizony szexelnek meg drogoznak, buliznak és drámáznak, hű meg ha, mekkora újdonság. A karakterek kidolgozatlanok, annak ellenére, hogy mindegyik rész egy szereplőre fókuszál, valahogy felületesnek és egyszerűnek tűnik mindegyikük. Történet gyakorlatilag nincs, átlagos, kissé butácska amerikai középiskolás fiatalok hétköznapjait mutatja be a sorozat, olyan, mintha egy valóságshow lenne, azzal a különbséggel, hogy látszik, hogy a látványvilágba beleöltek egy csomó pénzt, de még ez utóbbi sem annyira elkápráztató, hogy mély nyomot hagyjon. Nem fogom nézni a második évadot, gyakorlatilag ezt is végigszenvedtem, nehéz volt közben ébren maradni.