Közösség

Vélemény:

 

84 Sötét vizeken

(2019)

Pillantás a nagybetűs életbe

 
Artúr   2021.11.28 10:48
0

Kevés filmet láttam, ami ennyire jól mesélne szavak nélkül. Az, ahogy az élet a történet dramaturgiáját vezeti, éppen annyira megrázó, mint azok a képek, amelyek egyes emberek elsorvadását és felemésztését mutatják. Folyvást azokat a kérdéseket tettem fel magamnak, hogy: én hogyan cselekedtem volna, vagy hogy mit tettem volna másképpen. A nézőben ilyenformán felmerülő kérdések mindig valami nagyon tömör élményt eszkalálnak. Egy ilyen történetnél szerintem a film zsenialitása éppen az, hogy nem többet tesz bele annál, ami történt, hanem hogy megpróbálja pontosan úgy ábrázolni, ahogy az volt. Úgy gondolom, nagyjából sikerülhetett Todd Haynes direktornak. Mark Ruffalo mintha erre a szerepre született volna, szintén nem éreztem erőltetettnek vagy túlságosan sztereotipnak. A komplex cselekmény köré komplex szereplőgárda is társul, amitől csak még tartalmasabb lesz.
Anne Hathaway és színésztársai olyan érzelemcunamit ömlesztenek az emberre lassan és megfontoltan, hogy az két filmes estére is elég lenne. Mindenképpen rákészülős filmnek javaslom, jobb lehet esetleg egy kis utánaolvasás előtte. Növelheti a filmélményt. www.forbes.com/sites/roncarucci/2021/07/12/leadership-lessons-from-rob-bilotts-20-year-battle-for-justice-against-dupont/?sh=3b330a736055