Közösség

Vélemény:

 

78 Elvis

(2022)

Tökéletes életrajzi dráma

 
Zsolt Szabó   2022.10.18 20:25
0

Mindig is kedvenc műfajaim közé tartozik az életrajzi-filmdrámák, legyen ez egy esemény feldolgozása, vagy épp egy olyan karizmatikus, emblematikus figura életének megfilmesítése, mint Elvis. Először a filmet szeptember elején néztem meg, igaz, kétkedve, már a film hosszát illetően is, ami 168 percesre tehető. De azt kell mondanom, hogy az idei (2022-es) szezon legütősebb filmjét sikerült összehoznia a Warner Bros. stúdiónak. Egyszerűen az egész történet, ahogy Baz Luhrmann és stábja bemutatta, megfogott, magával ragadja a nézőt teljes mértékben, és már rögtön nem tűnik olyan hosszúnak a film. Austin Butler pedig brillírozik a szerepben, mintha rászabták volna (Oscart érő alakítás szerintem). Tom Hanks, az én személyes egyik nagy kedvencem pedig hozza azt, amit mindig a szerepeiben, ami elvárható tőle. Úgyhogy nem hiába mondom azt, idén az egyik legjobb alkotás ez a film. Bárkinek tudom teljes szívvel ajánlani. Kötelező darab, még azoknak is, akik nem Elvis-rajongók, mint én. Így ez nálam teljes mértében: 10/10-es alkotás.