Közösség

Vélemény:

 

86 Raya és az utolsó sárkány

Raya és az utolsó utópia sugallata az emberiség számára

 
Zoe Tailor   2024.02.10 22:24
0

Őszintén szólva, nagyon kíváncsivá tett a sok pozitív értékelés, főleg azért választottam ezt a kedves kis filmecskét. Amennyire rózsaszín és bugyuta, annyira édes és szívbemarkoló is egyszerre. Sok bájos sárkányt láttam már, de Sisu igencsak a dobogó legfelsőbb fokát érdemli. Amit Ő megtestesít, az sajnos valóban abszolút túlmutat az emberen, az emberiségen! Szeretném azt hinni, hogy a jelen emberisége megérdemelne egy ilyen csodálatos, elbűvölő és csupaszív sárkányt, de érzem, súlyosan alulmúlunk minden szintet, ami az érdemességünket illeti! Nehéz volna ezt a filmet társadalombírálatnak minősíteni, de nem kell lángész hozzá, hogy egy kicsit is lelkiismeretes ember megszólítva érezze magát, amikor Sisu beszél, és amit mond! Összességében szeretem ezt a filmet, de nem tudok maximális pontszámot adni, minden bájossága ellenére sem, pedig ebből nem lehetett többet kihozni, akárki is alkotta volna. Az azonban tény, nagyon ráférne az emberiségre egy valódi Sisu, nélküle sajnos csak ocsmány agyarak és karmok vérszomjas és ostobán gyűlölködő fiai és lányai vagyunk, akik inkább kiontjuk egymás vérét, mintsem egy kicsi kis bizalmat szavaznánk egymásnak...