Közösség

Vélemény:

 

78 A kívülálló

(2020)

King + HBO

 
L.Regina   2020.06.13 19:01
0

A könyv rettentő mód tetszett, a sorozat pedig alig tér el tőle, így nem csalódtam. Jó a hangulat teremtése, megkapó az atmoszféra. Szerencsére lassan építkezik, így van időnk átélni a szereplők drámáját és a nyomozós stílushoz is ez passzol. Az első pár rész Jason Bateman rendezte, és ez meg az Ozark után elmondható, hogy van tehetsége hozzá. A karakterek jól kidolgozottak, mindenkinek jut egy-egy fontosabb momentum. Ben Mendelsohn hatalmasat alakít, remekül hozza a bűntudatos rendőrt és a gyászoló apát. Ralp és a felesége remek páros, igazán jó a csapatuk. Holly Gibney egy nagyon érdekes karakter lett, könnyen megkedveltem, Cynthia Erivo pedig szuperül alakította. Igazából a mellékszerepekre is sikerült remek színészkét szerződtetni, az egyik kedvencem Bill Camp volt. Ami a legjobban tetszett a sorozatban, azaz hogy majdnem több mint a feléig egy sima nyomozós krimi ként operál, és csak a vége felé jön be erősebben a természetfeletti elem. Kissé úgy éreztem a végét elhúzták, talán 1 résszel lehetett volna rövidebb. A gonosz bérence ként operáló Jack Hoskinsból kevesebb is elég lett volna szerintem. Szerintem, akik nem igazán kedveli a King adaptációkat, azok is tehetnek ezzel a sorozattal egy próbát. Aki pedig szereti annak erősen ajánlott A kívülálló megtekintése