Közösség

Vélemény:

 

75 A szomorúság háromszöge

(2022)

A szomorúság háromszöge

 
pj19   2023.04.01 23:29
0

Szerintem ez a film egy társadalomkritika. Mindenkinek mást üzen. Nekem sajnos azt, hogy aki gazdagnak születik, az mindig mások nyomorából él. És sajnos, aki szegény, az sosem lesz milliomos (lásd a takarítónőt). Woody Harrelson csak egy névnek van berakva a filmbe, nem sok vizet zavar. A milliárdos orosz, mindig csak a pénzt nézi, egész életében azt nézte, még a halott feleségéről is lelopja az ékszereket, amiket ő vett neki. (Amúgy a világunkban is sajnos a pénz dominál). Nincsenek már igazi értékek. A film első része, ahogy a gazdagok utaznak a hajón, és mindenki kihányja a több milliós kaját is, érdekes, mások meg éheznek a világban. És ugyanúgy kijön belőlük minden alul is, meg fölül is, mint szegényebb embertársainkból. Nekem tetszett. Elgondolkodtató az alá-fölérendeltség a világban, és az is hogy kihalt belőlünk az emberség. Gondoljunk csak bele, mi lenne, ha csak egy hétre is cserélhetnénk a főnökeinkkel, feletteseinkkel! Biztosan menne a munka? És nem lennének visszaélések? Nem adnánk vissza azt a sok embertelenséget, amit kaptunk? Sokunk biztosan igen!