A szomorúság háromszöge

Hanna Oldenburg
Woody Harrelson
Arvin Kananian
Harris Dickinson

A sötét vígjáték, amelynek középpontjában egy divatmodellként dolgozó celebpár áll, akiket meghívnak egy szupergazdagok számára szervezett luxushajóútra.

A jacht, amelynek kapitánya egy fanatikus alak, rövidesen elsüllyed, a páros pedig egy lakatlan szigeten ragad egy csapat milliárdos jetsetterrel… Több

Rendező: Ruben Östlund
Forgatókönyvíró: Ruben Östlund
Ország: Németország, Svédország, Egyesült Királyság, Franciaország, Törökország, Görögország
Premier (HU): 2022.10.06. | HBO Max (2023.03.17.)
Forgalmazó: Vertigo

2024.02.08 Vivien

De mégis mi a vége?

Azt hittem, itt majd kitárgyalva találok olvasnivalót a film végével kapcsolatban, de semmi! Szerintem érdemes kivesézni, mert nem egyértelmű!! 1.Megöli a csajt, és a pasi azért fut, mert keresi a csajt, hogy hová lett!? 2.Elfogadja az ajánlatot, és a csajnak fog dolgozni, a pasi kiakad, és azért fut!? 3.Megöli a csajt, és a pasi kifigyelte, és ezért őt is megöli, azért fut?! Lesz még egy rész? Utálom, ha egy film így végződik, hogy több lehetőség van!

2022.09.14 erahurka

Akartam szeretni, de nem, egyszerűen túl hosszú és sokszor túl vontatott, a vége felé konkrétan szenvedtem és vártam a stáblistát. Három szegmensből áll, a középső elég jó, az utolsó túl hosszú, az elsőt meg úgy ahogy van ki lehetett volna vágni. Nag... Több

2023.01.01 kabel

Nem mindenkinek való

A film elég hosszú és sokszor kaotikus, rengeteg ugrással és furcsasággal. Leginkább A nagy szépséghez tudnám hasonlítani, vagy talán a Red Rockethez, megvalósítás szempontjából. Ez a film egyszerre rengeteg dologról szól, egy összekötő elemmel: a pénz. Mindezt rengeteg különböző karakteren, helyszínen és eseményen keresztül járja körül, kifigurázva mindenkit, és extrém helyzetekbe helyezve karaktereit, melyben megfordul minden személyiségük. Az egyik jelenetben egy kommunista és egy kapitalista vitatkozik a világ rendjéről, miközben minden másik szereplő a vécében okád. Ennél vannak erősebb és gyengébb képek is, de a film lényegében ez, képek sokasága, mely ilyen-olyan módon rávilágít a világunk és elveink bizonytalanságára.

2023.05.15 MP170506

Érdekes film. Nem igazán tudom eldönteni, hogy most bejött vagy sem. Teljesen kettős érzés kavarog bennem. Néhol vontatott volt, néhol össze-vissza, egyszer nézhetős számomra.

2023.08.01 Jocpappa

2023 második legjobbja

Ez a 2. legjobb film, amit idén láttam. Olyan se füle, se farka film, tele elsőre értelmetlennek tűnő jelenetekkel. Baromi hosszú is. Mégis nézeti magát és ez az, ami zseniálissá teszi. Egy szemnyitogató szatíra, de abszolút nem egyértelmű, szájbarágós módon. Teljesen mást kaptam, mint amire számítottam. Elgondolkodtató, hogy mennyire hirtelen cserélőd(het)nek a szerepek az életben, milyen „elsőkből utolsók” ez a világ. Hosszú ideig Velem fog maradni ez a film. Az egyik leghatásosabb dolog ami. mostanában elém került. +1: Teljesen meg tudom érteni, hogy sokaknak nem fog bejönni. Én sem tudom egyértelműen, miért jött át ennyire. Pont emiatt tetszik.

A film összbevétele 26 932 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 90 664 610 forintot termelt. A hazai mozik összesen 50 382 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A 2022-es Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon 8 perces álló tapssal ünnepelték a filmet.Szerző: csd

Woody Harrelson korábban megerősítette, hogy ő alakítja majd a történetben a kapitányt.Szerző: csd

(2023. 04. 29.)
Luxus fosás, osztályharcos hányás, szigeti veszedelem
A szomorúság háromszöge egy mindennel megpakolt fekete komédia a vagyonosok és a kívülállók eltérő realitásairól, ami türelmet és gyomrot igényel, de busásan megjutalmaz érte egy pazar élménnyel. Több

(2023. 05. 16.)
Ruben Östlund Arany Pálma díjas filmjéből megtudhatjuk, hogy „szomorúság háromszögé”-nek arcunk két szemöldök közötti részét nevezzük, ahol a homlokunkat ráncoljuk. Az azonos című, három Oscar-díjra jelölt 2022-es svéd film természetesen a megnevezés metaforikus jelentéseit bontja ki előttünk. Több

(2022. 10. 19.)
A gesztus önmagában kevés
Trágyából meggazdagodó orosz milliárdos, testéből élő modell, fegyverkereskedő brit, illetve ipari mennyiségű hányás és fekália is van az idei Arany Pálma-díjas A szomorúság háromszögében. Ruben Östlund megrendezte az eddigi leggrandiózusabb, ugyanakkor legüresebb filmjét. Több

(2023. 05. 11.)
Második Arany Pálma-díj ide vagy oda, a svéd Ruben Östlund még mindig ugyanazt csinálja, mint az eddigi filmjeiben, csak épp közérthetőbben, az eddigi közönségénél egy nagyobbat megszólítva. Több