Közösség

Vélemény:

 

NA Dark Harvest

(2023)

Huh?

 
kabel   2023.10.16 16:56
1

Elvesztettem a fonalat, mielőtt megtaláltam volna. Sajnos fogalmam sincs, miről szól a film, vagy miről akarna szólni. Lazán kapcsolódó jelenetek egymásutánisága nem hordozott számomra bármilyen koherenciát egy nagyobb narratíva létrehozásához. Biztos, hogy lett volna valami, amit a rendező át akart adni, mert a színészkedés és a látvány kiváló, a karakterek érdekesek és sokrétűek, és látszott, hogy valamilyen víziót képviselt a film. Azonban, egyszerűen nem tudom, mi lehetett ez. A történet már-már meseszerű, elemei és szituációja amolyan Stephen King-esen nem valódi, még akkor is, ha narratívája jóval komplikáltabb. Azonban szinte minden jelenete aktív történetmesélés, és nem igazán mutatja be vagy léptett be világába. Emellett meg szörnyen brutális, karakterek halnak meg jobbra és balra, természetesen véres és borzasztó módon, azonban olyan jelenetekben, melyek nyilvánvalóan nem lehetnek valódiak, hanem valamilyen meseelemet képviselnek. Főszereplőnk is ebből próbál kitörni, bár nem igazán tudtam meg, a rebellis viselkedést mi motiválta.