Közösség

Vélemény:

 

80 Encanto

(2021)

Encanto te amo!

 
Timon   2021.11.27 19:54
3

Több mint gyönyörű, hiperlátványos film... A Disney az utóbbi években a Moana, Zootropolis és a Raya és az utolsó sárkány után ismét letett az asztalra egy szuper eredeti, tanulságos és szívmelengető alkotást. Musicalrészei ide vagy oda... nekem ezek is bejönnek. (Egyébként nekem jobban tetszett a Jégvarázs bármelyik részénél.) Az tetszik benne a legjobban, hogy azt, hogy ha valaki különleges (itt vicces módon úgy, hogy nem különleges köztük - külső szemlélőként látva legalábbis), őbenne még több érték van, mint amit ő lát, legyen akármennyire is derűlátó. Mirabelt egyébként már az előzetesben megkedveltem. Karaktere maga az elszántság, kitartás, meg igazából a mosoly meghatározója. Aztán a Brunós részek pl. jó viccesek voltak, szintén eredetiek és kissé fordulatosak. Persze a végén a csoda megtörése, az összeomlás ellenére sikerült újjáépíteni mindent, nem varázslatra támaszkodni, happy end lett, tökéletes, még ha egy kicsit gyorsan is ment, de mindegy. Voltak ugyan benne klisék, ez már megnézés előtt érezhető, de itt hihetetlenül jót tettek a filmnek. Nagyon örülök, hogy idén kettő eredeti Disney-mesét is kaptunk. Eddig úgy látszik, nem fogytak ki a jó ötletekből. Ez akár egy Szépség és Szörnyeteghez is felérő klasszikus lehet szerintem... 10/10.

 
Mihaly386611 2021.11.27 20:10
1

Én is láttam, és nagyon tetszett.