Közösség

Vélemény:

 

75 Emily Párizsban

(2020)

Emily Párizsban

 
dandelion1983   2022.09.05 11:47
1

Nagyon szeretem a habkönnyű, csajos, romantikus sorozatokat, Darren Star számos alkotását láttam, kedvelem a munkásságát, de az Emily Párizsban a leggyengébbek közé tartozik. Nagyon vártam, hogy megnézhessem végre, de csalódnom kellett. Pedig minden adott egy sikeres sorozathoz, szép helyszín, szép emberek, szép ruhák, romantika, könnyed, szinte felelősség nélküli élet. És mégsem sikerült. A történet nem túl színes, és borzasztóan kiszámítható, a karakterek semmilyenek, szürkék, nem ismerjük meg őket, nincs jellemfejlődés, sem jellemábrázolás, nincs egyénisége senkinek. A kibontakozó szerelem nem elég hiteles, romantika is csak nyomokban van, a fiú idegesítően béna, a férfiasságot minden porcikájában nélkülözi. Már az első részek után a Younger jutott eszembe, kicsit olyan a sorozat, mintha annak lenne egy lebutított verziója. Lehetett volna szakmaibb, lehetett volna romantikusabb, lehetett volna mélyebb, lehetett volna viccesebb, bármi lehetett volna, ehelyett egy helyben toporog végig a sorozat, és időhúzásnak tűnik szinte minden rész, mert nem történik nagyon semmi, és közben is unatkozunk, és nem tartunk sehova sem. Ebbe pont annyit tettek bele az alkotók, hogy még éppen eladható legyen, minden kötelező közhely benne van, de amikor végignézzük az első két évadot, semmilyen élményt sem kapunk, még azt sem, hogy legalább részenként fél órát jól szórakoztunk volna. Bőven kihagyható alkotás ez Darren Star munkásságában.