Közösség

Vélemény:

 

84 Kapcsolat

(1997)

Örök klasszikus

 
nofarewell   2021.06.16 13:18
1

Mind a könyv, mind a film remek alkotások. A könyv ugyan teljesebb, még holisztikusabb (bizonyos értelemben misztikusabb) szempontból vizsgálja a létezés kérdéseit, viszont a filmben is el vannak rejtve utalások absztraktabb tartalmakkal (már, akinek van rá szeme, füle, és fontos, hogy ezek nagyrészt a rendezői szabadság szüleményei. Pl. Északi Korona.) Szerintem az egyik legjobb film a kilencvenes évekből. Silvestri fantasztikusan elkapta a lényeget a filmzenével, Jodie Foster tündököl (talán a legjobb szerepe.) Gyerekkoromban rengeteget adott, felnőttfejjel is ugyanannyira képes lekötni, a hangulatomat pozitív irányba vinni. Folyamatos spirituális utazás nekem ez a film a mai napig, és ezután is ez így lesz. Hasonló színvonalú film a témában kevés született azóta. A 'District 9', bár más szempontból, de hasonlóan mély, talán az Interstellar grandiózussága kicsit elfedi a film lényegét (bár szerintem jó film), ami viszont valóban a szellemi megfelelője, az a 2016-os 'Arrival', bár szerintem az sem üti meg a 'Contact' szintjét. Carl Sagan zseni volt, aki szerette a tudomány határait is feszegetni, megfigyelni; ez a ma is élő fikciós műve erre a tökéletes példa.