Közösség

Vélemény:

 

86 Idegenek a vonaton

(1951)

Idegenek a vonaton

 
Berto49   2018.06.11 14:36
0

Amikor olvastam az írónő remek első regényét (még Noé előtt, 1980-ban) nem volt sok esélye annak, hogy megnézhessem a filmet. Még magamban szereposztást is készítettem, hogy ki lehetne szerintem Guy és Bruno. Aztán nagyot fordult a világ Hitchcock filmjei hozzáférhetők lettek, ezt jó néhányszor meg is néztem. Minden alkalommal jobban tetszik. Az alapötlet originális, ha bűnöző lennék élnék is vele, mert ez a tökéletes gyilkosság receptje. Megölni egy ismeretlen ember ellenségét, aztán várni, hogy akinek „szívességet” tettem végezzen az enyémmel. Csak az az el nem hanyagolható tényező, hogy aki ezt javasolta, Bruno közveszélyes pszichopata. Thrillernek azonban kiváló téma, a Mester legjobb filmjei közé tartozik. Farley Granger, a teniszbajnok Guy alakítója nem tartozott az élvonalbeli színészek közé, ezen kívül egy korábbi, szintén Hitchcock-filmben játszott főszerepet (A kötél, 1948), nem nyújtott kimagasló teljesítmény, nem úgy, mint Robert Walker. Félelmetesen hiteles a zakkant Bruno szerepében. A műfaj legjobbjai közé tartozik, a filmgyűjteményem egyik féltett darabja.