Közösség

Vélemény:

 

90 A tökéletes trükk

(2006)

A tökéletes trükk

 
Timon   2019.10.27 21:06
0

Tartalmaz cselekményelemzést. Olykor ezt a filmet ,,Tökéletes film"-nek is szoktam nevezni,mert olyan erős és jól összetett,hogy ez bizony mestermű-kategória. Végig két dolgot figyeltem:az alkotást és azt,hogy vajon mi lehet a végkimenetele. Az utóbbi (már film közbeni) megfejtéséhez egyértelműen az akkori gondolkodásmód szerinti stílust kell felvenni,amíg ez foglalkoztatja a nézőt. Azt nézve,hogy mennyire könnyű a logikamenetet a csúcsponton flashback-formában ,,visszapörgetni",az szerintem ennél ilyennél ennek egyik legjobb módszere.Egy trükknél csak az számít,hogy annak dőljenek be amit látnak,és nem kell feltétlenül az igazságot mutatni,ez egyértelmű. De ha nem kötik konkrét szabályokhoz,és ha pang a tapasztalathiányzól,akkor baleset,vagy akár haláleset is lehet belőle,ami azért ebben is előfordult,és igencsak durva volt,főleg az utóbbi. Ezenkívül tehát még az alkotást figyeltem különösen,pontosabban a rendezést,amely végig a tökéletes 19. századi társadalmi hangulatot keltette.Olyannyira,hogy gyakorlatilag az ,,erősebb",valamint döbbenetes jelenetekkel sem spórolt különösebben,erre legjobb példa talán a vége.Ennyit tudtam egyenlőre leszűrni a filmből. 10/10