Közösség

Vélemény:

 

80 Bridget Jones naplója

(2001)

Bridget Jones naplója

 
ArpiHajdu és Réci   2017.11.20 18:34
1

Bridget Jones már-már a szingli nők jelképévé vált, ami nem is csoda, ugyanis a regény megjelenésével egy új korszakot teremnett, s új módon mutatta be a modern nőt, aki pasi nélkül próbálja tengetni életét: túl sokat iszik, túl sokat cigizik, lefekszik a főnökével, na és anyja és a múlt századból itt ragadt barátnői folyamatosan faggatják, hogy mikor talál már magának férjet és mikor állapodik már meg. Bridget Jones-szal szerintem minden nő tud azonosulni, hiszen mindannyiunknak vannak olyan pillanatok az életében, amikor valamit nagyon elbaltázunk, s legszívesebben elsüllyednénk szégyenünkben. Még ha nem is főzünk kék levest vagy sétálunk playboy nyuszi jelmezben az utcán. Nem tudom milyen lenne, ha más színésznő kapta volna meg Bridget szerepét, de Renée Zellweger szerintem remek választásnak bizonyult, s még jól is áll neki az a pár plusz kiló, amit a szerep miatt magára kellett szednie. Akadt egy pár filmje, amivel rendesen mellélőtt, a Bridget Jones kapcsán azonban örökre belevéste magát a filmtörténelembe. Na és a pasi koszorúról se feledkezzünk el: Colin Firth nekem szerintem már örökre benne ragad ebben a Mark darcy-s gentleman szerepben, Hugh Grant pedig ezúttal nem a naiv romantikus hőst, hanem a rosszfiút hozza...kell a változatosság. Ha romantikus vígjáték, akkor a Bridget Jones naplója alapmű. Érdemes hozzáolvasni Helen Fielding regényét is, úgy az igazi az élmény.