Bridget Jones naplója (2001)

Bridget Jones's Diary

James Callis
Shirley Henderson
Sally Phillips

Reitman   2022. 08. 24.

Könnyed, romantikus vígjáték, és mégis nagyon jó film.

Artemisia   2018. 01. 24.

Mérföldkő és fokmérő a szinglifilmek történetében. A film romantikusabb és idillikusabb, mint a regény, Mark Darcy is jóval szerethetőbb a filmben mint a könyvben. Bridge ikonikus karakter, akivel minden nő azonosulni tud, ahogy az egész környezetével, és a film problematikájával is. A csajos esték elmaradhatatlan kelléke.

mamiéstöti2   2018. 12. 13.

Rendkívül szórakoztató vígjáték, melybe rengeteg hasonló korú nő bele képzelheti magát a főszereplő helyébe.

ArpiHajdu és Réci   2017. 11. 20.

Bridget Jones már-már a szingli nők jelképévé vált, ami nem is csoda, ugyanis a regény megjelenésével egy új korszakot teremnett, s új módon mutatta be a modern nőt, aki pasi nélkül próbálja tengetni életét: túl sokat iszik, túl sokat cigizik, lefeks... több»

Yosihiro   2020. 12. 18.

Mire képes egy napló...

Egy napló mire képes... Igen, szerintem a film hűen tükrözheti egy napló elbeszélését, de mégiscsak egy filmről beszélünk. A szerelem mint olyan harminc évesen már a mai világban szinte természetes, hogy nincs. Régen ez másképp volt, ott még adtak az... teljes kritika»

indingo   2016. 02. 18.

Imádom, imádom! Azok a ruhák, meg a szoknya! Nagyon jó poénok vannak benne és a zenéje is kiváló. Bridget barátai is jól meg lettek írva. Már vagy 30-szor láttam, megunhatatlan.

Sabnock Sanatory   2020. 03. 19.

Jó a történet poénos képsorokkal tűzdelve, és jól játszanak a színészek, de nálam a legjobban Hugh Grant teljesít, aki hatalmas kedvenc számomra. R. Zellwegernek, akit nem tartok jó színésznek, ez élete szerepe.

A film hóval a háttérben kezdődik, és hóeséssel végződik.

(Yosihiro)

Jim Broadbent és Gemma Jones, akik Bridget szüleit alakították, megjelentek a Harry Potter franchise-ban.

(Yosihiro)

Renée Zellweger 32 éves volt a film készítésekor, akárcsak Bridget.

(Yosihiro)

A Bridget Jones franchise végül az első, kizárólag női rendezők által rendezett filmtrilógia lett, valamint az új évezred egyetlen romantikus vígjáték-trilógiája.

(Yosihiro)

Bridget Jones szerepére Juliette Binoche, Nicole Kidman és Cameron Diaz is esélyes volt.

(Puncs)