Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

10 dolog, amit utálok benned (1999)

10 Things I Hate About You

violet_hope11   2020. 08. 03.

A film alaptörténete nagyon jó, bár én kicsit többet vártam tőle. A párbeszédek viszont sajnos elég bugyuták, nekem az egy kicsit sok volt, amilyen beszédstílust a tanárok is megengedtek maguknak az iskolában. Poénokat még nagyítóval se nagyon lehet ... több»

ArpiHajdu és Réci   2017. 07. 24.

Modern makrancos hölgy

Kamasz korom egyik kedvenc filmje. Nem hazudok, ha azt mondom, hogy legalább százszor láttam, de ugyanolyan élvezetes újra és újra mai fejjel is. Egy modern kori Shakespeare feldolgozásról van szó (A makrancos hölgy), s mint ilyen ügyesen vegyíti be... teljes kritika»

Deku   2017. 07. 23.

Elég érdekes film, de nekem kifejezetten tetszett ez a fajta humoros megközelítés. Természetesen romantika szintjén is nagyon jól megállja a helyét, Heath Ledger pedig kiváló volt.

Sabnock Sanatory   2019. 08. 27.

Kissé bugyuta,csöpögős amerikai romantikus remekmű. :( talán az egyetlen pozitívum Heath Ledger.Sajnos nekem nem lesz kedvenc.teljesen tucatfilm,és fajtájában vannak sokkal jobbak.

MP170506   2017. 07. 10.

Nagy kedvenc volt! Minden hétvégén ez volt a program. Nagyon jó poénok, aranyos történet, kiváló színészekkel. Heath Ledger-t már itt imádtam!!

diumiu   2018. 01. 31.

Emlékszem ez volt az első film amelyben láttam Heath Ledger-t. Örök emlék marad, azt hiszem egyből nagy kedvencem lett. A film maga tetszett, abban a tini korszakomban meg pláne de mostanság is nagyon szívesen újranézem. Örülök, hogy Joseph Gordon-Le... több»

Ms. Akárki   2019. 05. 17.

Heath Ledger legjobb tinivígjátéka. Tipikus romantikus film amiben az eszes lány végül csak beleszeret a suli rosszfiújába, akiről végül kiderül, hogy nem is rossz. Sémás az egész film, de valahogy nagyon szórakoztató ezzel a zseniális szereplőgárdával.

A forgatások Washington-ban, Tacoma-ban zajlottak, és a Stadium Gimnázium épületét használták a filmhez.

Larisa Oleynik járt a Sarah Lawrence college-ba, amelybe filmbéli nővére, Kat felvételizni szeretett volna.

Az asztalon táncolós jelenet segített Julia Stiles-nak, hogy megkapja a Szívem érted rap-es című táncos film főszerepét.

Ez volt Heath Ledger első amerikai filmje.

Az eredeti forgatókönyvben szerepelt volna Kat és Bianca édesanyja. Azonban végül úgy döntöttek kivágják őt a történetből, mert ez magyarázatot ad arra miért viselkedik Kat ilyen mogorván.

Julia Stiles a valóságban mindössze három hónappal idősebb a húgát alakító Larisa Oleynik-nél, aki a film szerint két évvel fiatalabb nála.

A film címe az egyik forgatókönyv író fejéből pattant ki, aki éppen a gimis naplóját olvasta, amikor rábukkant egy listára, amelyben 10 dolgot sorolt fel, amelyet utált az akkori pasijában.

Julia Stiles a filmben nyújtott alakításáért megkapta az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díját.

Larisa Oleynik nagyon szerette volna eljátszani Kat szerepét, végül a másik testvérrel, Biancaval kellett beérnie.

Annak ellenére, hogy filmbéli karaktere korrepetálásra szorult, a valóságban Joseph Gordon-Levitt folyékonyan beszél franciául