10 dolog, amit utálok benned (1999)

10 Things I Hate About You

ArpiHajdu és Réci   2017. 07. 24.
Modern makrancos hölgy

Kamasz korom egyik kedvenc filmje. Nem hazudok, ha azt mondom, hogy legalább százszor láttam, de ugyanolyan élvezetes újra és újra mai fejjel is. Egy modern kori Shakespeare feldolgozásról van szó (A makrancos hölgy), s mint ilyen ügyesen vegyíti bele a '90-es évek gimnazistái életébe az angol reneszánsz kori nyelvezetet, s témákat (lásd: bál), s Kat barátnőjének képében (aki természetesen Shakespeare szerelmének képzeli magát) ez az időszak szó szerint meg is elevenedik a filmben egyfajta direkt célzásként. Joseph Gordon-Levitt elképesztően fiatal, s bár azóta már sok filmben láthattam, számomra mindig ez lesz az a film, ami legelőször eszembe jut a neve kapcsán. Heath Ledger pedig tökéle... több»

Deku   2017. 07. 23.

Elég érdekes film, de nekem kifejezetten tetszett ez a fajta humoros megközelítés. Természetesen romantika szintjén is nagyon jól megállja a helyét, Heath Ledger pedig kiváló volt.

MP170506   2017. 07. 10.

Nagy kedvenc volt! Minden hétvégén ez volt a program. Nagyon jó poénok, aranyos történet, kiváló színészekkel. Heath Ledger-t már itt imádtam!!

diumiu   2018. 01. 31.

Emlékszem ez volt az első film amelyben láttam Heath Ledger-t. Örök emlék marad, azt hiszem egyből nagy kedvencem lett. A film maga tetszett, abban a tini korszakomban meg pláne de mostanság is nagyon szívesen újranézem. Örülök, hogy Joseph Gordon-Levitt-et is láthattam ilyen fiatalon. Az "I love you baby" című dal pedig örök kedvencem marad Heath előadásában. :)

hackerjulcsi   2018. 03. 18.

Elbűvölő, könnyed, humoros, romantikus film. Számomra nem volt emlékezetes sem az alakítás, sem a történet, viszont egyszer mindenképpen ad egy bizonyos filmélményt az embernek.

A forgatások Washington-ban, Tacoma-ban zajlottak, és a Stadium Gimnázium épületét használták a filmhez.

(ArpiHajdu és Réci )

Larisa Oleynik járt a Sarah Lawrence college-ba, amelybe filmbéli nővére, Kat felvételizni szeretett volna.

(ArpiHajdu és Réci )

Az asztalon táncolós jelenet segített Julia Stiles-nak, hogy megkapja a Szívem érted rap-es című táncos film főszerepét.