Közösség

Vélemény:

 

76 Ördöggerinc

(2001)

Guillermo del Toro munkásságának elfeledett gyöngyszeme

 
HercegPeter   2019.08.04 09:35
2

Guillermo del Toro rendezései közül az egyik legjobb. Nekem például jobban tetszett, mint a Faun labirintusa és főleg mint a Víz érintése. Ahogy azt megszokhattuk, ez sem egy hétköznapi film, de nem olyan elrugaszkodott, mint a másik két fent említett alkotás. Az első néhány perc/fél óra látszatával ellentétben nem a természetfelettin van a hangsúly. Ahogy az emberi tényező egyre nagyobb teret nyer a filmben úgy válik egyre izgalmasabbá. Ehhez a történethez a háború nagyon jó hátteret szolgáltat, elkülöníti az árvaházat a külvilágtól. Nekem eleinte az hiányzott, hogy alig ismertük meg a szereplőket, főleg a felnőtteket. Persze a történet folyásával egyre többet tudunk meg róluk. Mint mondtam, annak ellenére, hogy a film ereje a horrorosabb, mégis a második fele az érdekesebb. Szerintem ezt a szellemszálat akár ki is hagyhatták volna belőle. Persze így többrétű a film, több lábon tud megállni és nagyobb nézőközönséget tud magához csalogatni. A történet fordulatos és izgalmas, szerencsére nem kiszámítható. A másik oldalról nézve viszont az alakítások eléggé gyengék. A cím választás érdekes. Nem mondom, hogy alul értékelt alkotás, inkább egy elfeledett gyöngyszem Guillermo del Toro munkásságában.