Közösség

Vélemény:

 

61 Motel 2.

(2007)

Motel 2.

 
moov18   2016.02.16 11:39
2

Sajnos elég régen láttam már, tervezem is valamikor az újbóli megnézését. Az első rész sikere, meghökkentő látványa, ereszteni nem akaró izgalma után kíváncsi voltam, hogy vajon ezúttal mi kerül a terítékre. Az első Motel film sosem felejtem el milyen zsigeri élményt nyújtott, egyszerre volt embertelen, brutális, könyörtelen. Érthető tehát, hogy az ember felkapja a fejét a folytatására. A rendezői székben újfent Eli Roth foglalt helyet, valaki ennek biztosan örül, valaki pedig nem. Engem személy szerint boldogságérzettel töltött el, hiszen egy kiváló rendező, aki tökéletesen adagolja a feszültséget, ért a hangulatteremtéshez. Most sem volt másként. Rendezés szempontjából minden a helyén volt, nincsenek benne tátongó űrök, unalmas jelenetek. Valami mindig történik. Az alaptörténet nagyjából ugyanaz, de hát kár is lett volna hozzányúlni. Vérengzésekből látunk most is, eleget is. Nincs az a mérőszám amivel kilehetne fejezni, hogy hány liter vért használtak fel a készítők. Rengeteget! Tetszik, hogy az első rész mintájára megmaradt a kezdeti nyugalmi, barátságos majdhogynem drámai hangulat, amit felvált az őrület, a téboly, a rettegés, az eszeveszett trancsírozás, darabolás. Jelentős tehát a kontraszt a film eleje illetve vége között. Röviden: érdemes megnézni, egy csillaggal kevesebbet adtam mint elődjére, bármennyire is volt lehengerlő, számomra az első rész volt a mérce, azt pedig nehéz lenne kicselezni.