Közösség

Vélemény:

 

56 A bűn szépsége

A bűn szépsége

 
Berto49   2018.09.21 22:05
0

Lehet, hogy belőlem hiányzik a „duhaj” által említett „némi intellektuális ismeret”, de én már az elején kiakadtam. Nincs személyes tapasztalatom Montenegró hegyi falvaiban dívó szokásokról, csak a filmben látottak alapján írom, hogy Európában a XX. században ilyen erkölcsi törvények uralkodjanak, az ép ésszel fel nem fogható! A házasságtörő asszony maga készíti el, és süti meg a kemencében azt a malomkerék nagyságú kenyeret, amelyet a szakadék szélén a fejére téve a felszarvazott férj az erre a célra „rendszeresített” óriási fakalapáccsal zúz össze, így végezve a félrelépett menyecskével. A fekete ruhás vénasszonyok meg helyeslően nézik végig a gyilkosságot. Brutális! Másik sajátosság: a nászéjszakán és a további házastársi együttlét során használt fekete kendő, amellyel a férj letakarja a nő fejét, hogy a ruhástól teljesített aktus során az asszony véletlenül se lásson semmit, megdöbbentő. Ez az ország törekszik az Európai Unióba! Ráadásul Magyarország erősen támogatja ezt a szándékot. Igazán meglepő. Másik megjegyzés: a fiatal pár kókadt bajszú férfi tagjának olyan bamba kinézete van, mintha a napokban szökött volna meg egy gyengeelméjűek számára létesített intézményből, bár a látottak alapján nehéz feltételezni, hogy van erre a célra szakosodott intézet Montenegróban. Mindezek tetejében az IMDb oldalán ez a film a maximálisan adható tíz csillagból nyolcnál tart. Megáll az ész! Értem, hogy a végtelenül mély erkölcsi szakadékot akarja a film bemutatni, ami a hegyi "morál" és a nudista (bocs' naturista!) felfogás között van, de talán a középutat kellene választani, illetve a civilizáció alapvető értékeit bemutatva és terjesztve megváltoztatni az ősemberekhez sem méltó viselkedési normákat.