Közösség

Vélemény:

 

56 Gyilkos tréfa

(2008)

Gyilkos tréfa

 
moov18   2016.02.16 16:31
0

Tetszett a történet. Külön pozitív élmény volt, hogy a filmben három különböző szálon haladva ismerhetjük meg a szereplőket. Tabitha, Shelby és Lisa gyerekkori barátnők, azonban most újra összesodorja őket a szél. Egy pszichopata célpontjává válnak, akiről mint később kiderül, egyáltalán nem ismeretlen a múltjukból. Élvezhető ugyan de nem kifogástalan. Nem kívánkozom különböző slusszpoénokat előre lelőni, nézze meg mindenki maga! Ettől függetlenül az eleje nagyon nehezen akaródzik beindulni, ráadásul az elején még homályosan is látjuk a dolgokat, kell idő míg kitisztul a látásunk és megértjük a történések mivoltját, hiszen a gyilkosunk funkciójáról, ambícióiról, lényéről csupán később esik szó. Próbálkozott a horrorfilmek hangulatát idézni, megteremteni egy sajátságos atmoszférát. Külön tetszettek a felvezető kisfilmek, a három részből álló minitörténetek. Valahol olvastam, hogy részben magyar földön forgott a film illetve, hogy magyar szereplő is volt benne. Röviden: egyszer talán érdemes megnézni, nekem nem több mint egy átlaghorror, bár voltak benne tetszetős mozzanatok. Kevés benne az életszerű cselekedet, ahogy mi viselkednénk hasonló helyzetben kontra, ahogy a szereplők viselkednek a filmben. Frászt nem kapunk, szívgörcsöt szintúgy nem. Egyszeri megnézésre javallott. Majd elfelejtem, a bohóc nagyon ijesztő volt, övé a harmadik csillag.