Közösség

Vélemény:

 

78 Pandorum

(2009)

Egy kecsegtető horror - sci fi, egy kaotikus és sötét hajón. Az utazás mentális megvisel címszóval...

 
Laca//Ho/rr/oR//   2021.09.09 11:10
1

Nagyon impozáns horror sci-finek indult egy igazán jó cselekménnyel és elgondolással Christian Alvart és Travis Milloy fejéből. Amikor elolvastam a rövid leírást róla, felcsillant a szemem, hogy végre találtam egy Alien és Halálhajó kaliberű filmet. Kétes érzések vannak bennem, ha a Pandorum jut eszembe, hiszen tele van misztikummal, izgalmakkal, és igencsak jól felépítették a sztorit, de a technikailag kidolgozott lények bevágása és mozgása számomra nagyon érdekes volt. Én mindig szerettem az ilyesfajta misztikus horror sci-fi keverékeket, amikor már a föld felemésztése után tovább áll a megmaradt emberszám, és új élet után kutatnak, aztán az utazás mellékhatásai lesznek a főétel, illetve megfűszerezik ezt egy kis horrorral az űrben. Ezek keveréke általában jól szokott elsülni, hisz egy sötét űrhajón mindig jó dolgok szoktak történni. Itt ez volt a recept, és kisebb-nagyobb sikerrel be is vált. Engem lekötött, és maga a történet is folyamatosan fenntartotta a kíváncsiságomat, csak az idegen lények megoldása volt számomra érdekes. Szerencsére kárpótolt a folyamatos izgalom és a tudatlanság, mivel eléggé későn jött az egyes rejtélyek kicsomagolása. Jól felépített és igazán misztikus, sötét érzés volt a levegőben néhol, imádom az ilyesfajta kaotikus történeteket. Ben Foster és Dennis Quaid jól hozták a tőlük elvártat, jól tudtak azonosulni a nem mindennapi karaktereikkel.