Pandorum

A Föld hamarosan végleg elpusztul. Hogy mentsék a menthetőt, az emberek egy űrhajót indítanak útnak a távoli Tanisz bolygó felé. A modern kori Noé bárkája nem más, mint a hatalmas Elysium, egy csillagközi űrhajó, amely hatvanezer embert szállít úti célja felé. Az emberek hibernációs… Több

Forgatókönyvíró: Travis Milloy, Christian Alvart
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2010.03.11.

2023.08.01 JRD

4,5*

Izgalmas, elgondolkodtató film Dennis Quaid főszereplésével. Maga a film címe utal a tartalomra, de önmagában a valóságban ez a szó nem létezik. A pandorum kifejezés egy szleng, mely az mélyűr okozta együttes tüneteket (delírium, paranoia, orrvérzés) foglalja magában. Pszichózis, mely mentálisan felégeti az űrutazót. Mint ahogyan az már lenni szokott, ezt a filmet is az amerikai közönség rosszul fogadta... Mondjuk ezen már nem is csodálkozunk. A történet egyébként sokat változott a kezdeti forgatókönyvhöz képest. És talán jobb is. Nem akarok hosszú, tömött sorokban tovább áradozni a filmről. Sokkal jobb, ha megnézed, és majd eldöntöd magad, hogy sokunknak miért is tetszett. Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!

2021.09.09 Laca//Ho/rr/oR//

Egy kecsegtető horror sci-fi egy kaotikus és sötét hajón. Az utazás mentális megvisel címszóval...

Nagyon impozáns horror sci-finek indult egy igazán jó cselekménnyel és elgondolással Christian Alvart és Travis Milloy fejéből. Amikor elolvastam a rövid leírást róla, felcsillant a szemem, hogy végre találtam egy Alien és Halálhajó kaliberű filmet. Kétes érzések vannak bennem, ha a Pandorum jut eszembe, hiszen tele van misztikummal, izgalmakkal, és igencsak jól felépítették a sztorit, de a technikailag kidolgozott lények bevágása és mozgása számomra nagyon érdekes volt. Én mindig szerettem az ilyesfajta misztikus horror sci-fi keverékeket, amikor már a föld felemésztése után tovább áll a megmaradt emberszám, és új élet után kutatnak, aztán az utazás mellékhatásai lesznek a főétel, illetve megfűszerezik ezt egy kis horrorral az űrben. Ezek keveréke általában jól szokott elsülni, hisz egy sötét űrhajón mindig jó dolgok szoktak történni. Itt ez volt a recept, és kisebb-nagyobb sikerrel be is vált. Engem lekötött, és maga a történet is folyamatosan fenntartotta a kíváncsiságomat, csak az idegen lények megoldása volt számomra érdekes. Szerencsére kárpótolt a folyamatos izgalom és a tudatlanság, mivel eléggé későn jött az egyes rejtélyek kicsomagolása. Jól felépített és igazán misztikus, sötét érzés volt a levegőben néhol, imádom az ilyesfajta kaotikus történeteket. Ben Foster és Dennis Quaid jól hozták a tőlük elvártat, jól tudtak azonosulni a nem mindennapi karaktereikkel.

Dennis Quaid jól játszik ebben a félelmetes scifi horrorban.A hátán viszi a filmet.Semmi gond, a mű szórakoztat és megijeszt is egyben, azt teszi,amiért leforgatták...mi pedig nézzük, és ámulunk, és megijedünk. Ajánlott!

2015.08.04 kabel

A film érdekesen kezdődött, kellő mennységű gondolat és csavar volt benne. A háttérben megjelent egy egész félelmetes alapgondolat is, mely elég sötét árnyékot vet az emberekre és tevékenységükre. Színészi játékban vagy technikailag nem volt valami erős film, de egy félelmetes és furcsán valóságos világot mutat be.

2017.09.13 Deku

Röviden szólva kiváló lett. Nincs erre jó szó és kár is belé, összetett volt a történet, a szereplők is tudták, hogy mi a dolguk és persze ne felejtsük el a zenéjét és egyéb finomságokat. Nagyon tuti.

A filmnek egyébként van egy rendezői változata is, de eddig még nem adták ki.Szerző: JRD

Az eredeti forgatókönyv írója maga sem hitte, hogy az ötlet valakinek tetszeni fog, így alacsony költségvetésű projektnek szánta.Szerző: JRD

A történet eredetileg egy börtönhajón játszódott volna.Szerző: JRD

A film rendezőjének a lánya is feltűnik egy rövidke jelenetben. Ő a gyermek a vadászok hordájában.Szerző: respect the movies

(2018. 03. 04.)
Mindent összevetve, a Pandorum egy szórakoztató alkotás, amely annak ellenére, hogy nem írta be magát nagybetűkkel a sci-fik történelmébe, egyszeri-kétszeri megtekintésre tökéletes. Több