Közösség

Vélemény:

 

66 Tizenegyes állomás

(2021)

Öncélúan művészieskedő

 
Emmersson   2022.07.31 21:01
1

Idegesítő. Csapong, mintha egy olyan novellás kötet volna, amelyben a történeteket csak nagyon laza szál köti össze, valamint néhány szereplő. Ezt megfejelik azzal, hogy időben is ugrálunk. Egy olyan visszafelé forgatott robbanás, ahol az üvegcsempék nem egy időben, ráadásul sokszor rossz helyre kerülnek. Végtelenül szürreális, rettenetesen szubjektív. Nem gond, ha más látásmóddal bír valaki, de azt csak akkor ossza meg a nagyközönséggel, ha le tudja fordítani befogadható szintre. Untam. Talán még semmit nem untam ennyire. Pedig láttam az Anyám! (Mother!, 2017) című majd kétórás metaforát..és javarészt értettem. Na, ezt a katyvaszt nem tudnám összefoglalni! Nem vagyok biztos abban sem, hogy az a pár értékelhető jelenet felhúzza 2 csillagra. Ingadozom - lehet, hogy inkább gyengíti a sztorit..ha egyáltalán még lehet ezt gyengíteni. Néha felcsillantja az esélyét, hogy értelmes történet kerekedhet ki..csak várj, majd meg jobban leül. A "zenéről" pedig nem is nagyon írnék, mert az a leggyengébb része a sorozatnak! Összevissza, koncepció nélkül odahányva..nem egyszer kakofóniába csúszva nehezíti meg az egyébként is nehéz befogadást! Senkinek sem ajánlom!