Közösség

Vélemény:

 

82 13 okom volt

(2017)

13 okom volt

 
bogyóka94   2018.06.24 09:19
0

Pár hónapja ajánlották a sorozatot, hogy mindenképp nézzem meg, azonban azt kell, hogy mondjam, többet vártam tőle. Lehet, hogy tőlem távol áll az iskolai zaklatások története, de szerintem helyenként erőltetett a sorozat. Katherine Langford, alias Hannah Baker számomra sokszor semmi mást nem ad át a szerepe által, csak a felesleges hisztériát és a problémák elöli menekülés motívumát. Dylan Minnettet, aki Clay Jensen-t alakítja ellenben dicséret illeti, mert nagyon jól visszaadja a karaktere kettősségét, szenvedését, félelmeit. Nem egyszerű szerep, de ő nagyon jól hozza. Ettől függetlenül azonban szerintem egy középiskolai, 17-18 éves korosztályhoz viszonyítva helyenként túl mélyek és felnőttesek lettek a gondolatok és a történetek. Nekem annyira nem jött át, de kíváncsian várom, mit tudnak még a sorozat készítői ebből a storyból kihozni. Aki valami vidámat és szórakoztatót és pörgőset szeretne, ne ezzel a filmmel kezdje, őszintén bevallom, voltak pillanatok a sorozat nézése közbe, amikor kifejezetten idegesítő és nyomasztó volt már.