Közösség

Vélemény:

 

88 Egy szöszi szerelme

(1965)

Egy szöszi szerelme

 
ArpiHajdu és Réci   2016.12.13 14:20
0

Az Egy szöszi szerelme egy igazán bájos film, amely fiatal és naiv lány történetét meséli el, aki a szerelmet kereste, s nem biztos, hogy megtalálta. Nagyon szeretem Milos Forman filmjeit, de csak az utóbbi időben néztem a korai, még Csehszlovákiában készített alkotásait is. Ezek közül nálam továbbra is a Tűz van, babám! a favorit, de ennek a filmnek is megvan az a varázsa, amelynek köszönhetően Forman-filmjeit csak imádni lehet. Nem hosszú film, de egy-két jelenetnél azt éreztem, hogy kissé hosszúak, annak ellenére, hogy a végén valami viccessel zárul (például a dialógus nélküli báli jelenetsor). Néhány színész visszaköszön a Fekete Péterből, néhány színész a Tűz van, babám!-ban kap nagyobb szerepet, de ebből is látszik, hogy a rendező ragaszkodik néhány bevált színészéhez. Akárcsak az alaphoz: egy fiatal srác útkeresése után egy fiatal lány szerelmi "útkeresésébe" kapunk betekintést. A végén pedig újfent visszaköszön kétfajta értékrendszer ütköztetése (Milda apja és édesanyja között), ami ismerős lehet már a Fekete Péterből is. A legjobb jelenet viszont kétségkívül az a nem a szó szerinti értelemben vett "ágyjelenet" ami az anya az apa és Milda között zajlik, s közben időnként láthatjuk, ahogy Milda hallgatózik. Összességében én sok hasonlóságot látok a Fekete Péter és az Egy szöszi szerelme között, de mivel mindkettő tetszett, ezért bátran ajánlom a Csehszlovákiában készült Forman-filmeket is!