Közösség

Vélemény:

 

75 Látom, amit látsz

kb 3/10 eddig (félidőben)

 
Ahoj poplacsek   2023.11.04 21:07
0

Ó jaj. Ez a film rendelkezik a magyar filmek összes tipikus betegségével. A szereplők úgy beszélnek, mintha felolvasnának, az egész felettébb vontatott, kb. háromnegyed óra után derül ki, hogy egyáltalán mit láttunk addig, de csoda, hogy odáig bírtam. Mellesleg ami addigra kiderült, az már mind benne is volt a film ismertetőjében. A végéig feltételezem, hogy még további két mondatban összefoglalható dolog fog hozzáadódni. A főszereplő csajozása teljesen életszerűtlenül béna. A zene, pontosabban a síri hangok, amelyek aláfestik a sárgászöld, fakó tónusú filmet, felébresztik a nézőben az öngyilkossági hajlamot. A nyomasztó és kopár lakótelepi képek nyomasztó szocreál enteriőrökkel párosulnak. Ha van olyan, hogy moldáviai bányakatasztrófa, hangulatában az lehet ilyen. Ezen a ponton mondhatja azt az ember, hogy OK, de legalább a történet lebilincsel. Hát, nem mondom, hogy az alapkoncepció ne lenne érdekes, de eddig nem jött ki belőle semmi. Nem, nem és nem. Az elmúlt 10 évben láttam számos kiváló magyar filmet, ezt nem tudom közéjük sorolni. Mazochista nézőknek tudom ajánlani.