Közösség

Vélemény:

 

39 Aranybulla

(2022)

Az arany(ozott) öszvér

 
Robinson76   2023.01.13 14:39
0

Sokat gondolkodtam azon, mennyire legyek irgalmas, végül egy kegyelem kettes mellett döntöttem. A filmes megvalósítás néhol jó, néhol közepes, de leginkább még annál is gyengébb. A dokumentumfilmes felütéskor a megszólaltatott szakértők igyekeznek pontosan bemutatni a korszakot, de a narráció ezzel többször teljesen ellentétes, és a szakértők bevágásánál sokszor éreztem azt, hogy megtöri a sorozat lendületét, vagy épp nem oda illő. Ez így se nem akciódús sorozat, se nem szakértőkkel megtámogatott dokumentumsorozat, hanem összességében olyan öszvér megoldásnak tűnik. A felvételek és a vágás leginkább a History Channel dokuszériáival állítható párhuzamba, semmint egy komolyabb gigaprodukcióval. Az operatőri munka helyenként egészen korrekt lenne, csak időnként túlzásba vitték a sötét szűrős felvételeket, amik ezáltal agyonnyomják a képeket. A jelmezek sajnos nem a legautentikusabbak, a forgatókönyv hanyagul megírt. és a rendezéssel is akadtak problémáim, így nem csoda, ha végül – bár ne kellett volna – lefelé kerekítettem.