Közösség

Vélemény:

 

62 Fenevad

(2022)

Izgalmak oroszlánokkal és Idris Elbával

 
Harper   2023.07.12 22:29
2

Még tavaly augusztusban (2022-ben) láttam először ezt a filmet a moziban, aztán a napokban újra megnéztem itthon is. Mindkét alkalommal izgalmasnak találtam ,és bejött Baltasar Kormákur rendezői stílusa is, ami már a Sodródás és az Everest megtekintésekor is így volt velem. A Fenevad (Beast) nem az évszázad thrillere, de az ember tényleg tud izgulni rajta, és még a realitásoktól sem rugaszkodik el túlságosan. Persze akadnak benne túlzások is. A fő karakter, Doktor Samuels (Idris Elba) két kamaszkorú lányával utazik Afrikába (súlyos családi problémákkal), de ott magukra maradnak egy dzsipben, miközben egy emberevő oroszlán akarja megenni őket. Innentől indul be igazán a cselekmény. Az számomra mindenképp hiteltelen, hogy egy darab oroszlán ennyire makacsul kipécézzen valakiket, és tűzön-vízen csakis rájuk vadásszon, sutba dobva természetes ösztöneit. Démonizálja tehát a film a fenevadat, de elnézzük ezt, mert közben valahogy Idris Elba hihetően adja elő az egészet. A végeredmény egy szórakoztató, de feszült thriller, amit én 70%-ra értékelek.