Fenevad

Fenevad

Beast
Solo

Egy apa és két tizenéves lánya egy oroszlán célpontjává válik. Az apának be kell bizonyítania, hogy a szavannának csak egy csúcsragadozója van, az pedig nem más, mint ő.

A szavannának azonban saját törvényei vannak, amelyek szerint az emberek nem tudnak élni, így a család előtt álló napok… Több

Forgatókönyvíró: Ryan Engle, Jaime Primak Sullivan
Premier (HU): 2022.08.11. | Telekom TVGO (2022.12.11.) | SkyShowtime (2023.02.14.)
Forgalmazó: UIP-Duna Film

2023.10.13 Filmworlds blog

Hihetőség terén problémás, viszont izgalmas

A Fenevad meglehetősen izgalmasra sikeredett, és Idris Elba is kitett magáért a sztori központi karaktereként. A gond nem is vele van, hanem a hihetőséggel. A démonizált, bosszúálló oroszlán képe, aki kitartó, okos és már-már emberi tulajdonságokkal felruházott (vakmerő, ravasz, gonosz) enyhén szólva túlzó, miként a végső leszámolás is vele. Rengeteg az erőltetett jelenet, láthatóan rágörcsölt a rendezés arra, hogy ijesztő legyen a menekülés és maga a fenevad. Picit hihetőbb sztorival és életszerűbb jelenetekkel többre mentek volna. Viszont tény, hogy így is izgalmas az egész, és a film felétől azon kapjuk magunkat, hogy úgy izgulunk a hősies apáért, mintha fizetnének érte. Kapunk nagyszabású meneküléseket, harcot és pár fordulatot is. Ám mindezek nálam sajnos csak részben feledtetik a script elhibázottságát és az alapjaiban hiteltelen sztorit. Így a végeredmény is csak közepes, azaz nálam tipikusan 3 csillagos a Fenevad, kb 50-60 százalékos. Azt is mind Idris Elba kapja, aki nagy kedvencem.

2022.08.26 fankbringa

a nap véleménye

Happy end mindhalálig

A történet az ismertetőből kiderül. Adott egy állat, ami üldöz pár embert, akik megpróbálnak megmenekülni. Egyszerű túlélős film újabb feldolgozását láthatjuk. A szereplők közül a legjobban a főszereplő, az oroszlán miatt aggódtam. Az oroszlán, aki o... Teljes kritika

2022.08.22 Solo

Izgalmas, de a hasonló filmek sorában közepes

A Fenevadhoz hasonló témájú, túlélős, menekülős filmek sorában nálam az 1997-es "A vadon foglyai" a csúcs. Ahhoz képest a Fenevad inkább közepes film. A téma ugyanakkor nem rossz - a vadonban rekedt, autóba menekült apáról és két kamaszkorú lányáról - de a kivitelezés a CGI jelenetekkel már gyengécskére sikerült. Baltasar Kormákur egy rövidke filmet rendezett, melyben Idris Elba a főszereplő. Alakítása nem nevezhető átütőnek, azzal együtt sem, hogy egy ilyen túlélős dráma nem kínál nagy ívű színészet bemutatására túl sok lehetőséget. Mégis lehetett volna kicsit aktívabb, élettel telíbb a játéka. Jók viszont a helyszínek, hihető az afrikai színtér. Az emberevő oroszlán már kevésbé hiteles, nagyon kilóg a lóláb, hogy komputer generálta képekkel operál a rendezés. Az izgalom ugyanakkor végig megmarad, aggódunk a lányokért, féltjük az apát és szurkolunk a megmenekülésükért. A legvégső összetűzés nagyon vitatható ami a hihetőséget illeti. Összességében tisztes iparosmunka, közepes mozi, mely egyszer nézősen megéri egy mozihegy árát. Nálam: 60%-os.

2022.08.16 Artemisia

a nap véleménye

Hajsza

Baltasar Kormákur munkásságának meghatározó részét képezik a túlélőfilmek. Dobta már hőseit Izland fagyos vizeibe a Dermesztő mélységben, jeges hóviharba a Mount Everesten az Everestben, és hagyta őket elsodródni a nyílt tengeren egy pusztító hurriká... Teljes kritika

Mr.Elba! Ez a színészkedés nem nagyon megy!

Megint egy semmitmondó és unalmas, CGI-vel telegyömöszölt, ócska kliséhegy. Miért? Ez kell. Hát nekem nem! De miről beszélek? Az izlandi származású Baltasar Kormákur már-már szinte veterán rendezőnek számít. Az északi filmes nem tartozik az A-listás ... Teljes kritika

A film összbevétele 41 137 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 49 934 436 forintot termelt. A hazai mozik összesen 30 284 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A két oroszlán testvér neve Kuda és Kawe, ami azt jelenti: "Isten szándéka" és "erős, hatalmas, szilárd".Szerző: Thibo84

Az Orca-hoz (1977) hasonló cselekménye van, a film egy kataklizmikus eseménnyel kezdődik, amelyben az orvvadászok megölik egy oroszlán teljes falkáját. Ez aztán elindítja az oroszlán bosszújának láncát, amely során mindenkit meg akar büntetni, aki keresztezi az útját. A kezdeti jelenet azonnal az oroszlán sorsa felé fordítja a közönséget, és egy egyszerű képletet követ, de a karakterek megfontoltsága és az izgalom leköti az embert.Szerző: Thibo84

Meredith a "Mere" becenevet viseli, ami egy francia szó, jelentése "anya", mert anyaszerepet kellett betöltenie húgáért, miután az anyjuk meghalt.Szerző: Thibo84

Idris Elba a Hegyek között (2017) című filmben is egy orvost alakított, aki a vadonban próbál túlélni.Szerző: Thibo84

(2022. 08. 31.)
Gyáva oroszlán
Nemes egyszerűséggel felépített szórakoztató tömegfilm, legalábbis erről próbál győzködni minket Baltasar Kormákur újabb amerikai projektje, míg valamivel félidő után nyilvánvalóvá nem válik, hogy olcsó bűvésztrükkel kápráztat csupán. Több