Közösség

Vélemény:

 

79 Mindent egy lapra

(2022)

Kosárlabda rajongóknak kötelező

 
Takszi   2022.06.10 23:03
0

A téma miatt nem volt kérdés, hogy látnom kell ezt a filmet, kicsit sem csalódtam. Adam Sandler ugyan sokszor aprópénzre váltotta már a tehetségét, de remélem, keresett már annyit vele, hogy egyre több hasonló filmet csinálhasson, mert most ismét csillog egy drámaibb szerepben. Csinált már sok sportos témájú filmet, de a játékos szerepében nekem mindig kicsit hiteltelen volt, a mentor szerepe viszont tökéletesen passzol hozzá, szerintem. Maga a sztori túl sok meglepetést nem tartogat, sokszor láthattunk már hasonló felemelkedés történetet, de hatalmas szíve van a filmnek, iszonyúan hangulatos, jó a ritmusa, a szereplők közötti csipkelődések hozzák a humort, a rengeteg NBA-s cameo pedig csemege a fanoknak. A fordulópontok kicsit erőltetettek ugyan, és kevésbé valószerűek, cserébe viszont a liga háttér folyamatait elég realisztikusan mutatja be a film. Juancho Hernangómeznek pedig külön jár a dicséret, tökéletesen hozza a szerepet, holott ő eredendően nem színész, "csak" egy aktív NBA játékos.