Mindent egy lapra (2022)

Queen Latifah
Robert Duvall
Queen Latifah
Adam Sandler

Képkockák   2022. 08. 03.

Adam Sandler talán megtalálta a stílust, ami számára megfelelő lehet. Kellemes egyvelege a komolyságnak és a humornak. Sandler karaktere egyébként egy tankönyvi példa, ahogyan az egész film is, hiszen hasonló film volt például az Utolsó csavar, vagy... több»

BRANTON   2022. 06. 08.

Kellemes meglepetès

Adam Sandlerről először mindenkinek a vígjátékok jutnak eszükbe. Igen ám, de ez a fickó háromszor megmutatta, hogy igenis nagyszerű színész. Első körben az Üres városban, Don Cheadle mellett. Másodszorra a Csiszolatlan gyémántban, amit én amúgy annyira nem szerettem, mint a kritika, de kétségtelen, hogy Sandler megmutatta drámai oldalát. Harmadszorra pedig, láss csodát, ebben a filmben! Jelen filmünk nem indul eredeti módon, s később sem harcol túlzottan ezért a kitűntetésért. A film harmadánál úgy éreztem, hogy nem lesz ebből még egy átlagos színvonalú sportfilm sem. Nyilván nem azért készült, hogy megváltsa a világot, de többet vártam. Utána viszont egyre inkább kezd szórakoztatóvá és szerethetővé válni a film. Amit nagyon érezni, hogy mindenki beletette szívét-lelkét. Akit még külön kiemelnék, az Juan Hernangómez, aki Bót játszotta. A srácnak nem volt még filmszerepe tudtommal, de teljesen hitelesen hozta a kicsit makacs, de hatalmas tehetségű és szívű embert. Mint sportdráma, átlagos. Mint Netflix produkció, ez tényleg kiemelkedő. A szívem azt súgja, hogy 4 pontot megér ez a film.

dandelion1983   2022. 07. 04.

Jobbat vártam a sok pozitív kritika olvasása után. Tény, hogy a Netflix filmek között kiemelkedő, de nem hiszem, hogy ezért egyből jár a dicséret. Nem vagyok a műfaj nagy rajongója, de azért jó pár alkotást láttam a témában, ami nagyon megfogott. Ebb... több»

KCintia   2022. 06. 08.

Élvezettel néztem

Nem szeretem kimondottam a sport filmeket, de Sandler az egyik kedvenc színészem(ne kövezzetek meg érte), és mindenképpen meg akartam nézni. Azt kell, hogy mondjam, Adam vígjáték és komolyabb filmek terén is megállja a helyét nálam. Élvezettel néztem a filmet, tetszett. Hangulatos volt és érdekes.

Fikatours_blogger   2022. 06. 28.

Végre Sandler is elekezdett öregedni

Kosár rajongóknak biztos csúcs lehetett a film, én nem kicsit érzem magasnak a 81-es átlagot.

Zoltán383985   2022. 06. 11.

Szereted a sportot?

A filmet megnéztem. Már az előzeteskor tudtam, hogy ezt a filmet úgy fogom megnézni, hogy nem olvasok róla előtte kritikát. Adam Sandler miatt. Nagyon megosztó személyiség, szerintem. A Csiszolatlan gyémánt után ismét nagyszerű alakítást nyújtott. Érzelmekben gazdag film. Láthatjuk, hogy a kemény edzés meghozza a sikert, még ha ennek ára is van. Queen Latifah ismét szép. Nem csalódtam a filmben, szerintem nagyszerű lett.

Takszi   2022. 06. 10.

Kosárlabda rajongóknak kötelező

A téma miatt nem volt kérdés, hogy látnom kell ezt a filmet, kicsit sem csalódtam. Adam Sandler ugyan sokszor aprópénzre váltotta már a tehetségét, de remélem, keresett már annyit vele, hogy egyre több hasonló filmet csinálhasson, mert most ismét csillog egy drámaibb szerepben. Csinált már sok sportos témájú filmet, de a játékos szerepében nekem mindig kicsit hiteltelen volt, a mentor szerepe viszont tökéletesen passzol hozzá, szerintem. Maga a sztori túl sok meglepetést nem tartogat, sokszor láthattunk már hasonló felemelkedés történetet, de hatalmas szíve van a filmnek, iszonyúan hangulatos, jó a ritmusa, a szereplők közötti csipkelődések hozzák a humort, a rengeteg NBA-s cameo pedig csemege a fanoknak. A fordulópontok kicsit erőltetettek ugyan, és kevésbé valószerűek, cserébe viszont a liga háttér folyamatait elég realisztikusan mutatja be a film. Juancho Hernangómeznek pedig külön jár a dicséret, tökéletesen hozza a szerepet, holott ő eredendően nem színész, "csak" egy aktív NBA játékos.

A Bo Cruz által viselt 22-es mez valójában egy visszavonultatott szám, Ed Macauley tiszteletére.

(Képkockák )

A Bo Cruzt alakító színész, Juancho Hernangomez valójában egy profi kosaras, aki jelenleg a Utah Jazz játékosa.

(Képkockák )

A film egyik főszereplője, Juan Hernangómez profi spanyol kosárlabdajátékos.

(indingo )

Adam Sandler egy "Federal Donut" pólóban látható a filmben, ami egy igazi philadelphiai étterem, amely nemcsak a fánkjairól, hanem a sült csirkéjéről is híres.

(Hupka Adrián)

Az eredeti cselekményleírás szerint Adam Sandler "egy fenomenális utcai kosarast talál Kínában...". Egy Dan Patricknak adott interjú szerint Adam Sandler azt nyilatkozta, hogy a Netflix nyomására (amely a film készítésekor nem üzletelt Kínában) a helyszínt a spanyolországi Mallorcára változtatták.

(Hupka Adrián)

Így válnak itt a valódi leckék „Soha ne add fel!”-szintű coelhói aforizmákká (noha ironikus módon hőseink többet köszönhetnek a szerencsének és a jó kapcsolatoknak, mint annak, hogy nem adták fel), a hús-vér emberek tévéreklám-alakokká, a Mindent egy lapra pedig végeredményben egy mézesmázos amerikaiálom-propagandává. Tagadhatatlan, hogy néha jól esnek ezek a kellemesen csúszó történetek, ahol azt látjuk, hogy két embert arra teremtett a sors, hogy egymásra találjanak – de nem véletlen, hogy sokkal jobban szeretjük az olyan meséket, ahol mindenfajta súrlódások, ellentétek dacára válnak egymás támaszaivá és önmaguk legjobb változataivá a szereplők. több»