Közösség

Vélemény:

 

82 Az aranykor

(2022)

Az aranykor

 
Dorkateo   2023.03.29 22:01
0

Julian Fellows belopta magát a szívembe. Menthetetlenül romantikus vagyok este tíz után, így a Downton Abbey után Az aranykor (The Gilded Age) is műsorra került. Le is daráltam azonnal a tíz részt. New York az 1890-es években, elképesztő látni, milyen nyüzsgő világváros volt már 120 évvel ezelőtt is. Lovaskocsik, fűzős ruhák és keménykalapok közt zajlik a történet. A karakterek persze nem sokban térnek el egy modern sorozattól, az emberi természet nem változik. Kiváló színészek formálják meg igen plasztikusan a jól megírt szerepeiket, különösen a női karakterek kaptak nagy teret. Cynthia Nixon (Szex és New York) meglepően jól mutatja be a naiv és alárendelődő, megtűrt testvér figuráját. Racionálisan keménykezű és kissé kiábrándult nővérét Christine Baranski alakítja. Carrie Coon magasra törő, elszánt, újgazdag feleséget formáz tűpontosan. Thaissa Farmiga az elnyomott leánya szerepében látható. Csodálattal figyeltem, milyen szabályok határozták meg a kor nőinek életét. Nem kevésbé figyelemreméltó, milyen árnyaltan mutatják meg a tehetséges színesbőrű lány, Peggy Scott (Denée Benton) viszontagságait a fehér emberek közegében. Modern, csillogó, minőségi szappanoperát láthatunk. Fényűzés és ármány kavarog, gazdák és szolgálók életét ismerjük meg a korabeli New York-i házak közt. Abszolút ajánlom.