Közösség

Vélemény:

 

76 Mr. Popper pingvinjei

(2011)

Mr. Popper pingvinjei

 
JRD   2023.10.26 12:09
0

Nincs új a nap alatt! Hiszen a Mr. Popper pingvinjeinek ötlete nem új keletű. Egy 1938-as ifjúsági regény szolgált a film alapjául. Önmagában a film címe nem különösebben figyelemfelkeltő. Jómagam is beleestem abba a hibába, hogy többször el is mentem mellette. Aztán történt, mint már oly sokszor, hogy kapcsolgatva a tévét egyszer csak leragadtam egy jópofa pingvines sztorinál, Jim Carrey-vel a főszerepben. Bevallom, remekül szórakoztam. Mégsem volt pusztán csak szórakozás ez a film. Megérintett a történet. Nemrég olvastam valahol, hogy Ben Stiller esélyes volt a címszereplő Popper megformálására, de elképzeltem, hogy milyen is lett volna Stillerrel a film. És úgy gondolom, hogy Carrey tökéletes választás volt a maga drámaiságával és komikumával. A kettőt olyan mesterien vegyíti, hogy erre nem sokan képesek. Annak ellenére, hogy a kritikusok szerint ez a film elmarad az átlagostól is, hiszen a film „elbűvölő, de kiszámítható” ...nos... ez a film kedves történet, kiszámítható mondanivalóval. De legalább van mondanivalója. Szórakozásnak, kellemes esti időtöltésnek tökéletes választás. Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!