Közösség

Vélemény:

 

87 Téli szünet

(2023)

Téli szünet

 
erahurka   2024.03.03 15:09
0

Nehéz újat mutatni karácsonyi film témában, de a Téli szünetnek szerintem sikerült. Azért persze nem definiálta újra a zsánerről alkotott képem, de egy kifejezetten kellemes meglepetés volt, amit ráadásul a kivitelezés miatt igazi élmény volt vásznon látni! Szóval valahol meg tudom érteni a sok Oscar-jelölést, köztük a legjobb filmnek járó díjjal. Nagyon szeretem ezeket a könnyed komédiába csomagolt drámákat, hasonló volt a néhány hete HBO Maxon debütált Ott vagy, Istenem? Én vagyok az, Margaret is, de ez már csak a megvalósítás miatt is jobban elkapott. Hiszen egészen a stúdió logóktól kezdve úgy érzi az ember, hogy egy 1970-ben forgatott filmet néz. A színeken kívül a celluloidra jellemző szemcsék és tökéletlenségek is megvannak, pedig az egészet digitális technikával rögzítették, nagyon meglepett, hogy utólagos szűrőzéssel ennyire jól meg tudták ezt csinálni. Abszolút tudom ajánlani azoknak, akik nem szeretnék egy sivatagos bolygón tölteni a hétvégét, és inkább egy humoros, de mégis drámai és megható filmre ülnének be.