Téli szünet

Téli szünet

The Holdovers

Paul Hunham tanárt (Paul Giamatti) senki sem kedveli, sem a diákjai, sem a kollégái, sem az igazgató, akik mindannyian idegesítőnek találják nagyképűségét és merevségét. Mivel nincs családja és nincs hová mennie az 1970-es karácsonyi szünetben, Paul az iskolában marad, hogy felügyelje a diákokat,… Több

Rendező: Alexander Payne
Forgatókönyvíró: David Hemingson
Premier (HU): 2024.02.29.
Forgalmazó: UIP-Duna Film

2024.03.12 Jocpappa

10/8

De jó volt végre jókedvű, értékes filmet nézni. Nagyon sok mindenről szól egyszerre, bravúrosak az alakítások, a '70-es évek vibe és a megvalósítások. Volt, amikor hangosan röhögtem, volt, hogy meghatódtam. Az idei év egyik kedvence lesz nálam. Ajánlom mindenkinek, aki valami igazira vágyik.

2024.02.28 Mz/X

Az első jelző, ami eszembe jut erről a filmről, hogy: kedves. Mély, de azért nem túl mély. A hétköznapi – mégis az egyes ember számára a saját világot megrengető – tragédiák számos típusából bemutat egy-egy szeletet, kezdve a fiát háborúban elveszítő... Több

2024.03.03 erahurka

Nehéz újat mutatni karácsonyi film témában, de a Téli szünetnek szerintem sikerült. Azért persze nem definiálta újra a zsánerről alkotott képem, de egy kifejezetten kellemes meglepetés volt, amit ráadásul a kivitelezés miatt igazi élmény volt vásznon... Több

2024.03.01 Emmersson

Karácsonykor összezárva

Mindig jó alaphelyzet, ha egy zártabb helyszínen játszódik egy történet. Jó példa erre a Harry Potter világa vagy Szabó Magda remeke, az Abigél. Mások a szabályok, azonnal tudjuk, hogy szereplőink másképp viselkednek majd, mint a való világban megszoktuk. A téli szünetet nem csak a tanulók várják. Ezért sem örül Paul Hunham (Paul Giamatti), hogy váratlanul neki kell maradnia az iskolában azokkal a diákokkal, akik nem tudnak a vakációra hazamenni. Később úgy adódik, hogy már csak egy srác, Angus Tully (Dominic Sessa) marad, így a szakácsnővel hármasban töltik a szünidőt. A tanár furcsa ember. Magának való, széles látókörű, művelt férfi. Ugyanakkor pokróc természetű, és még büdös is. A nyilvánvaló generációs szakadéktól függetlenül is teljesen eltérő a diák jelleme. Flegma, a szabályokat nem tartja be – egy szóval: tinédzser. Ez a két ember összezárva nehezen jöhet ki, gondolnánk. És nem is tévedünk nagyot, ha a kezdetet nézzük. Ám az idő érdekes dolog. Ha pedig nehezebb távolságot tartani, a közeledés a másik út. Tanár és diákja szép lassan összecsiszolódik. Napról napra egyre jobban megnyílnak egymásnak, hol szövetségesek, néha már barátok. Ehhez sok segítséget nyújt a szakácsnő, Mary Lamb (Da'Vine Joy Randolph) mint tapasztalt és gyászoló anya. Egy korrekt fejlődéstörténet szomorkás és vicces, megható és tanulságos jelenetekkel. Ajánlom.

2024.03.05 Fikatours_blogger

Végig lelkizős film, és kellőképp vontatott ahhoz, hogy elnyerje a kritikusok tetszését. A karakterek viszont annyira jók, hogy lekötötte a figyelmemet még két órán túl is.

A film 27 785 560 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 12 593 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Focus Features 30 millió dollárért vásárolta meg a film forgalmazási jogait, miután 2022-ben a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon bemutatták.Szerző: csd

A Téli szünet Dominic Sessa első nagyjátékfilmes szerepllése, korábban színpadi darabokvan volt látható.Szerző: csd

Az egész filmet valódi helyszíneken forgatták.Nem használtak díszleteket vagy soundstage beállítást.Szerző: csd

A forgatás napján, amikor Angus hazatelefonál, az őt alakító Dominic Sessa valójában nem tudta, hogyan kell használni egy tárcsás telefont.Szerző: csd

(2024. 02. 29.)
Különös karácsony a halszagú tanárral, akiért egyetlen diák sem állna fel a padja tetejére
1970, Amerika. A Barton nevű, elit fiúiskolában kezdődik a téli szünet. A fiúk csomagolnak, várják a szüleiket – bár nem mindenkit visznek azonnal haza. Végül három ember marad kényszerű összezártságban az iskolában a teljes szünetre: Mary, az afroamerikai szakácsnő, aki épp a fiát gyászolja, Mr. Hunham, az iskola leggyűlöltebb tanára (akinek egyéb... Több

(2023. 12. 29.)
Legalább tegyen úgy, mintha ember lenne
Alexander Payne filmje egy másik kor terméke, mégis nagyon jó, hogy most készült el. A The Holdovers bátran emlegethető az év legjobb mozijai között, humánuma, humora és három remek központi karaktere is minden dicséretet megérdemel. Több