Téli szünet

The Holdovers

2024.04.30 kabel

Hátrahagyva

A The Holdovers rengeteg érzelmet és életet kever nagyon szórakoztatóan és okosan ebben az egyszerre romantikus, vicces és melankolikus drámában. Mindezt szerethető karakterekkel tálalja egy remekül összerakott sztoriban, mely pont annyira komplex, a... Teljes kritika

2024.03.01 Emmersson

Karácsonykor összezárva

Mindig jó alaphelyzet, ha egy zártabb helyszínen játszódik egy történet. Jó példa erre a Harry Potter világa vagy Szabó Magda remeke, az Abigél. Mások a szabályok, azonnal tudjuk, hogy szereplőink másképp viselkednek majd, mint a való világban megszoktuk. A téli szünetet nem csak a tanulók várják. Ezért sem örül Paul Hunham (Paul Giamatti), hogy váratlanul neki kell maradnia az iskolában azokkal a diákokkal, akik nem tudnak a vakációra hazamenni. Később úgy adódik, hogy már csak egy srác, Angus Tully (Dominic Sessa) marad, így a szakácsnővel hármasban töltik a szünidőt. A tanár furcsa ember. Magának való, széles látókörű, művelt férfi. Ugyanakkor pokróc természetű, és még büdös is. A nyilvánvaló generációs szakadéktól függetlenül is teljesen eltérő a diák jelleme. Flegma, a szabályokat nem tartja be – egy szóval: tinédzser. Ez a két ember összezárva nehezen jöhet ki, gondolnánk. És nem is tévedünk nagyot, ha a kezdetet nézzük. Ám az idő érdekes dolog. Ha pedig nehezebb távolságot tartani, a közeledés a másik út. Tanár és diákja szép lassan összecsiszolódik. Napról napra egyre jobban megnyílnak egymásnak, hol szövetségesek, néha már barátok. Ehhez sok segítséget nyújt a szakácsnő, Mary Lamb (Da'Vine Joy Randolph) mint tapasztalt és gyászoló anya. Egy korrekt fejlődéstörténet szomorkás és vicces, megható és tanulságos jelenetekkel. Ajánlom.

2024.03.12 Jocpappa

10/8

De jó volt végre jókedvű, értékes filmet nézni. Nagyon sok mindenről szól egyszerre, bravúrosak az alakítások, a '70-es évek vibe és a megvalósítások. Volt, amikor hangosan röhögtem, volt, hogy meghatódtam. Az idei év egyik kedvence lesz nálam. Ajánlom mindenkinek, aki valami igazira vágyik.

2024.02.28 Mz/X

Az első jelző, ami eszembe jut erről a filmről, hogy: kedves. Mély, de azért nem túl mély. A hétköznapi – mégis az egyes ember számára a saját világot megrengető – tragédiák számos típusából bemutat egy-egy szeletet, kezdve a fiát háborúban elveszítő... Több

2024.03.03 erahurka

Nehéz újat mutatni karácsonyi film témában, de a Téli szünetnek szerintem sikerült. Azért persze nem definiálta újra a zsánerről alkotott képem, de egy kifejezetten kellemes meglepetés volt, amit ráadásul a kivitelezés miatt igazi élmény volt vásznon... Több

2024.03.05 Fikatours_blogger

Végig lelkizős film, és kellőképp vontatott ahhoz, hogy elnyerje a kritikusok tetszését. A karakterek viszont annyira jók, hogy lekötötte a figyelmemet még két órán túl is.

2023.12.07 aliasteáscsésze

Mások nevében nem nyilatkozhatok, de

azt hiszem, az ilyen karácsonyi témájú filmek emelik valóban az ünnep fényét. Nem a szolgáltatók által gyártott banális "könnyfacsaró" karácsonyi szerelmes igénytelenségek. Paul Giamatti mindig is a kedvenceim közé tartozott. Remek színész, de most nem tudom eldönteni, ő vagy Dominic Sessa játéka tette remek szórakozássá ezt a mozit. Mindenkinek ajánlom, aki szeretne egy kis lelki feltöltődést az advent alatt.

2023.11.14 philboy

Annak ellenére, hogy ez egy viszonylag egyszerű film, szerintem magvannak a maga mélységei, amelyek remekül átszűrődnek a karaktereken keresztül.

2022.02.05 Kolci_23

Érezhető, hogy a színészi alakítások tartják meg ezt a történetet, amely nincs túlbonyolítva, de mégis magával viszi az ember.

2024.02.28 erus69

Premier előtti vetítés keretében láttam a filmet. A története aranyos volt. Elgondolkodtató film, nem egy akciódús, de kis poénok sokaságát tartalmazta. Jellemábrázolása kitűnő. A tanár és a diák viszonyának fejlődését, átalakulását nagyszerűen ábrázolta.