Közösség

Vélemény:

 

80 A tetovált lány

(2011)

Jó, de kissé lassú krimi

 
msfini   2022.02.27 14:46
0

Számomra nem volt olyan különleges élmény ez a film, hogy újra meg akarjam nézni. A sztori nem olyan fordulatos vagy érdekes, mint ahogy vártam, inkább átlagos. Elsősorban a rendező, David Fincher miatt néztem meg. Elég lassan kezd a film, sokáig tart az építkezés, mire a történet igazán beindul. A bő 2 és fél órából simán ki lehetett volna vágni legalább 30-40 percet. Ennek ellenére a főszereplőkből néztem volna többet, míg a mellékszereplők sok játékidőt elvesznek a filmből. Daniel Craig jól játszik, és a film is tud elég brutális dolgokat mutatni. Az alapanyag brutalitása mellett is meg tud maradni szórakoztató filmnek A tetovált lány, és jól hozza az európai filmek stílusát is. Az újságírásos szál és a bírósági ítélet semmit nem tett hozzá a történethez, viszont a film elején igen sok játékidőt felemésztett, nem is értem, miért hagyták benne. Természetesen összekötötte a két karaktert, de azon kívül semmi értelme. A regényt nem olvastam, nyilván nem tudja visszaadni annak komplexitását ennyi idő alatt. Számomra egyszer nézhető, de nem hiszem, hogy újranézném.