Közösség

Vélemény:

 

84 A hó társadalma

(2023)

Még sohasem láttam Uruguay filmet, de ha ilyenek , mindet meg kell nézzem...

 
Bafam   2024.01.09 05:10
1

Még sohasem láttam uruguayi filmet, de ha ilyenek, akkor mostantól kezdve mindet meg kell hogy nézzem! Maga a film, „A hó társadalma” egy valós események alapján készített film, mely műfaját tekintve katasztrófafilm és a horror filmek műfajai között lavíroz, de valójában egy romantikus filmdráma keveréke, de mégsem kimondottan horrorfilm, esetleg még lehet egy kis szociográfiát is belekeverni a történetbe. A film azokon a tényeken alapul, amelyek egy rögbicsapatot és néhány kísérő vendéget szállító, Uruguayból Chilébe tartó fapados repülőgép charter járat lezuhanása során történtek 1972. év telén. Több próbálkozás is volt már a filmipar történetében ebben a témában, de ezt a filmet látva azt kell hogy mondjam, végre sikerült ebben a filmformátumban. A film minden szinten működik, a stressz, a legrátermettebbek túlélése, az erkölcsök és a filozófia a legszörnyűbb helyzetek kezelésében, némi humorral fűszerezve, és az összefogásban, hogy legyőzzük az esélytelenséget, gyönyörű zenével aláfestve. Az Andok csodálatos, a hegyi helyszínelés, a légi drónos tűéles felvételek, valamint a magukat éheztető színészek az egyik legdinamikusabb filmet alkotják, amivel egy ideje találkoztam, bátran ajánlom mindenkinek, mert ez egy egyedülálló alkotás lett!