Közösség

Vélemény:

 

79 Nem versz át

(2024)

Jól fogyasztható újévi thriller

 
szemtelen   2024.01.01 16:22
1

Harlan Coben – a fordulatok mestere – még 2018-ban példátlan üzletet kötött a Netflixszel, miszerint 14 regényét adaptálja a streamingszolgáltatás. Nos, az új évet immár a nyolcadik regény megfilmesített sorozatával kezdi a Netflix. Egy vad thriller, amit olyan élvezettel zabáltam fel, mint a maradék karácsonyi bejglit.
Az egykori különleges hadműveleti pilóta, Maya elveszti férjét, Joe-t egy véletlenszerű lövöldözés következtében, így egyedülálló anyja marad a kislányuknak. Egy barátja ad neki egy bébikamerát, hogy felügyelje a házban kislánya biztonságát, majd meglepetésére férjét, Joe-t látja a kamerában, amint a lányukkal játszik – miután meggyilkolták. Ez arra készteti Mayát, hogy elkezdjen ásni a férje múltjában, de hamarosan rájön, hogy több titok van, mint amennyire készen állt. Érdekesnek találtam a történetet, annak ellenére, hogy a közepe kissé elveszett. Időnként bonyolultnak és zavarosnak tűnt, ahogy próbáltam lépést tartani az eseményekkel. A történet arra fókuszál, hogy megpróbálják kitalálni, ki ölte meg Joe-t, vagy hogy valójában él-e még. Coben szívesen játszik az eltűnt emberek témájával. Érzelmi mélységet ad a történeteinek, szereti a reményt. Ha valaki hiányzik, kérdéses a bűntény, amíg keressük az igazságot, az egy érdekes rejtvény. Ha az a személy meghalt és elment, akkor az kész van. Tehát bizonyos értelemben a remény, a világ legmenőbb dolga lehet egy jó thrillerben.