Közösség

Vélemény:

 

60 Assassin's Creed

(2016)

Zagyvaság, látványos kivitelben

 
Dewer   2023.06.15 22:32
0

Ezt a filmet a látvány miatt kezdtem el nézni, mert a XV. századi Spanyolországban játszódik a cselekmény egy része, és ezek a részek baromi látványosak. Ugyanakkor a sztori egy teljes zagyvaság. Szerintem még a készítők sem tudták, hogy mit akarnak kihozni az egészből. Van valamiféle időutazás, meg tudás almája, meg asszaszin-klán, meg jövő-múlt egyszerre; totál káosz. Az utolsó húsz percet egyszerűen nem tudtam már bevállalni, ott abbahagytam. Azért érdemes mégis erről a filmről beszélni, mert jó példája annak, hogy egy hatalmas marhaságból is lehet látványos kivitelezést csinálni, mégis a tartalom lesz a döntő. Ami zagyvaság, az zagyvaság, és hiába van fullosra elkészítve látvány terén. Kábé ez a lényeg. És ezen szegény Michael Fassbender sem tud segíteni, pedig küzd, mint disznó a jégen. Jó színész, de ezt nem tudja ő sem megmenteni. Pedig tényleg lehetett volna jobb is, ha némi értelmet és logikát visznek az alaptörténetbe, valódi motivációkkal. De a videójáték így is tarol. A tizenkét évesek imádják. Azért ez is valami.