Assassin's Creed (2016)

Assassin's Creed

dulkap   2017. 01. 04.

Előre leszögezem, hogy nem ismerem a játékot, így nem tudom mennyire adja vissza a film a cselekményt és a hangulatot. De igazából egy blockbuster szerűnek szánt mozifilmnek ezek nélkül is működnie kell. Illetve kellene, mert mint egyszeri mozinézőt, nem nyűgözött le a dolog és valahol meg is értem a fanyalgó kritikusokat és a nem túl elégedett közönséget. Nagyjából most meg lehet jósolni az anyagi buktát, ami így kérdésessé teszi a folytatást. Már pedig egyértelmű, hogy egyfajta felvezetésnek is szánták a készítők ezt a filmet.
Magáról a filmről el lehet mondani egy hullámzó színvonalú akció mozi, ami viszont az erős közepes szintet sosem éri el. A második felére kezd magára találni és az akciójelenetek is úgy ahogy működnek, de aztán az utolsó 5 perc következetlenségének és abszurditásának hála, csak jó szívem az, amiért 3 csillagot kap. Inkább 2 és fél csillag az.
Viszont ebből a filmből is látszik, hogy pont olyan nehéz izgalmas, látványos és székhez szögező akciófilmet rendezni, mint elgondolkodtató drámát. Nagyon kell érezni a ritmust és a hangulatot, ami Justin Kurzel-nek csak helyenként sikerült. Nem mondom, hogy rossz a film, de hogy nagyon nem jó, az biztos.

Deku   2017. 12. 10.

Kegyetlenül el lett rontva, nagyon gyenge párbeszédekkel tűzdelték meg és ez rossz hatással volt a sztorira is. Szörnyen rossz kivitelezésre sikerült ez a kis film.

hsanya182   2017. 11. 01.

Nem gondoltam, hogy ennyire odaszögezi majd a tekintetemet. Elég látványos és mellette igen misztikus, sötét árnyalatú. Nagyon jó az üldözéses jelenet, valamiért a Forráskód c. film ugrott be, remekül ötvözik a jelent és a múltat. Érdemes belekezdeni megnézni aki szereti a pörgős akciós menekülős filmeket...

MMcFly2015   2017. 01. 02.

Sokszor jártam úgy, hogy hatalmas buktát megélt filmek tetszettek (pl. '16-os BenHur). Így nem érdekelt a negatív értékelés meg kellett néznem moziba, már csak a játékok miatt is.
Csak egy hangyányit lett jobb a kritikusok által leírtaknál.
Látványban is kevés, sajnos a spanyol inkvizíciós jelenetek kevés részét képezik a fimnek, pedig az érdekesség, látvány és a játékélményre hajazó pörgés ott jött volna ki igazàn.
Film második felében elejtettek egy nagyon gyenge csavar féleséget, de csak katyvasz lett tőle az egész sztori.
Ha egy trilógia első részéről beszélnénk, lehet azt mondom, hogy felvezették a sztorit, de kérdéses, hogy a hatalmas bukta ellenére terveznek-e egy folytatást...

NFG   2018. 03. 27.

Én nem játszottam és nem is ismertem ezt a játékot! Így nekem tetszett ez a filmes verzió! Maga a történet kreatív kitaláció, viszont nem mondanám kiemelkedőnek!

Jeremy Irons
Michael K. Williams
Jeremy Irons
Michael Fassbender

Nem lett eget rengető film az Assassin’s Creed, csak egy közepesnél kicsit jobb alkotás, de aki túl van a Star Wars okozta adrenalin hullámon és vágyik még valami korrektül kivitelezett akciózásra, az ezzel a filmmel megtalálja a számításait. Jobb, mint az idei látványfilmek nagyja, beleértve a képregényfilmek legtöbbjét is. Komoly hullámokat ugyan nem gerjeszt majd a blockbusterek mostanság elég csendes óceánjában, de egy biztos: nem is süllyed el benne olyan hirtelen gyorsasággal, mint a hasonló kaliberű társai. 6/10 több»

Szokásos játékadaptáció, semmi több, sajnos. Hiába, értelmes vagy legalább annak látszó forgatókönyv nélkül nem megy, jól csengő név ide, kiváló színészek oda. Nem rájuk haragszom, biztos kellett a pénz.

Ajánlani nem igazán tudom a filmet, akit érdekel úgy is megnézi. Én szóltam. 4/10 több»

Nyugodtan ajánlom az érkező film megtekintését moziban, hiszen a látványa valóban magával ragadó! Ám nagy csodákra vagy rejtélyekre senki se számítson egyelőre.

Cal apjának, Joseph-nek a megformálója Brendan Gleason volt, míg a fiatal Joseph-nek Brian Gleeson, aki Brendan fia.

(Mavil )

Aguilar jelmeze 6000 gyöngyöt foglal magába.

(Mavil )

Jean-Julien Baronnet elmondása szerint az Ubisoft első választása is Michael Fassbender volt a főszerepre.