Assassin's Creed

(Assassin's Creed)

dulkap  2017. 01. 04.

Előre leszögezem, hogy nem ismerem a játékot, így nem tudom mennyire adja vissza a film a cselekményt és a hangulatot. De igazából egy blockbuster szerűnek szánt mozifilmnek ezek nélkül is működnie kell. Illetve kellene, mert mint egyszeri mozinézőt, nem nyűgözött le a dolog és valahol meg is értem a fanyalgó kritikusokat és a nem túl elégedett közönséget. Nagyjából most meg lehet jósolni az anyagi buktát, ami így kérdésessé teszi a folytatást. Már pedig egyértelmű, hogy egyfajta felvezetésnek is szánták a készítők ezt a filmet.
Magáról a filmről el lehet mondani egy hullámzó színvonalú akció mozi, ami viszont az erős közepes szintet sosem éri el. A második felére kezd magára találni és az akciójelenetek is úgy ahogy működnek, de aztán az utolsó 5 perc következetlenségének és abszurditásának hála, csak jó szívem az, amiért 3 csillagot kap. Inkább 2 és fél csillag az.
Viszont ebből a filmből is látszik, hogy pont olyan nehéz izgalmas, látványos és székhez szögező akciófilmet rendezni, mint elgondolkodtató drámát. Nagyon kell érezni a ritmust és a hangulatot, ami Justin Kurzel-nek csak helyenként sikerült. Nem mondom, hogy rossz a film, de hogy nagyon nem jó, az biztos.

Thibo84  2017. 01. 01.

A kritikák ellenére elmentem megnézni a filmet, és a negatív visszhang ellenére, nekem tetszett a film. Talán azért, mert soha egy percet nem játszottam a játékkal. Látványos akció jelenetek, szépen kidolgozott jelmezek. Nekem a történet is bejött, bár a vége egy kicsit összecsapottnak hatott nekem. Szintén a film végén Sofia egyik percről a másikra történő párt fordulása is olyan gyerekes volt számomra. Egyik pillanatban elítéli és gyűlöli apja tervét, majd aztán ő maga akarja véghez vinni. De ezeket leszámítva, várom a folytatást.

MMcFly2015  2017. 01. 02.

Sokszor jártam úgy, hogy hatalmas buktát megélt filmek tetszettek (pl. '16-os BenHur). Így nem érdekelt a negatív értékelés meg kellett néznem moziba, már csak a játékok miatt is.
Csak egy hangyányit lett jobb a kritikusok által leírtaknál.
Látványban is kevés, sajnos a spanyol inkvizíciós jelenetek kevés részét képezik a fimnek, pedig az érdekesség, látvány és a játékélményre hajazó pörgés ott jött volna ki igazàn.
Film második felében elejtettek egy nagyon gyenge csavar féleséget, de csak katyvasz lett tőle az egész sztori.
Ha egy trilógia első részéről beszélnénk, lehet azt mondom, hogy felvezették a sztorit, de kérdéses, hogy a hatalmas bukta ellenére terveznek-e egy folytatást...

Beuszi  2017. 02. 23.

Különösen a harcjelenetek tekintetében látványos film, azonban maga a történet nem különösebben érdekfeszítő. Van benne néhány ellentmondás is, sok kérdést felvet. Egyszer nézhető.

Szinano  2017. 03. 27.

Szerintem a legtöbb embert maga a játék miatt vonzotta be a film a mozikba, ahogy engem is. Lehet túl nagyok voltak az elvárásaim, de kicsit csalódottan távoztam, nekem kissé bugyutának hatott a film.

Jeremy Irons
Michael K. Williams
Jeremy Irons
Supernaturalmovies: Assassin's Creed
Nem lett eget rengető film az Assassin’s Creed, csak egy közepesnél kicsit jobb alkotás, de aki túl van a Star Wars okozta adrenalin hullámon és vágyik még valami korrektül kivitelezett akciózásra, az ezzel a filmmel megtalálja a számításait. Jobb, mint az idei látványfilmek nagyja, beleértve a képregényfilmek legtöbbjét is. Komoly hullámokat ugyan nem gerjeszt majd a blockbusterek mostanság elég csendes óceánjában, de egy biztos: nem is süllyed el benne olyan hirtelen gyorsasággal, mint a hasonló kaliberű társai. 6/10
Movieaddicts: Mit keresek én itt?
Szokásos játékadaptáció, semmi több, sajnos. Hiába, értelmes vagy legalább annak látszó forgatókönyv nélkül nem megy, jól csengő név ide, kiváló színészek oda. Nem rájuk haragszom, biztos kellett a pénz.

Ajánlani nem igazán tudom a filmet, akit érdekel úgy is megnézi. Én szóltam. 4/10
Frappa Magazin: Hibái ellenére érdemes
Nyugodtan ajánlom az érkező film megtekintését moziban, hiszen a látványa valóban magával ragadó! Ám nagy csodákra vagy rejtélyekre senki se számítson egyelőre.

Cal apjának, Joseph-nek a megformálója Brendan Gleason volt, míg a fiatal Joseph-nek Brian Gleeson, aki Brendan fia.

(Mavil)

Aguilar jelmeze 6000 gyöngyöt foglal magába.

(Mavil)

Jean-Julien Baronnet elmondása szerint az Ubisoft első választása is Michael Fassbender volt a főszerepre.