Vélemény:

 

82 A fakír, aki egy IKEA szekrényben ragadt

(2018)

Leplezetlen reklám projekt

 
Berto49   2019.02.25 12:11
0

Bárcsak a film is olyan érdekes lett volna, mint a címe! Gondolom, hogy nem én vagyok az egyedüli, akinek a könyökén jön ki az emigráns problematika és a kilógó lólábhoz hasonlító politikai korrektség (PC). Amennyiben indiai főszereplőt szeretnék látni (az igazat megvallva nem igazán vágyok rá) akkor a töméntelen mennyiségű Bollywood választékhoz fordulok. A kanadai rendező Hollywood és az indiai filmgyártás elvárásainak is meg akart felelni, de leginkább egy irreális történettel összehányt reklám projekt jött ki a keze alól. Még a film megnézése előtt „bespájzoltam” Romain Puertolas könyvét, amely alapján készült ez a vígjátéknak nehezen nevezhető adaptáció, de a film láttán gyorsan lemondtam az elolvasásáról. Még az sem tántorított el a döntésemtől, hogy a szerző első könyve szerepelt a bestseller listákon, sőt az ezeken szereplő műveket mindig egy kis gyanakvással olvasom, mert általában nagyobb a füstjük, mint a lángjuk. A film sikeresen gyarapította a gyorsan felejthető filmek mostanában egyre szaporodó számát. Valódi értékelésem 2/3 lenne, de most kivételesen elnéző vagyok.

 
catberry 2020.05.07 21:59
0

Kedves Berto49,
Szerintem meg kicsit a dolgok háta mögé kellene néznie néha, és meghallani/meglátni a mondanivalóját az adott filmnek, nem pedig kritizálni a szereplőket, és belelátni a politikát, a faji megkülönböztetést a dolgokba, ez nem az a hely.