A fakír, aki egy IKEA szekrényben ragadt

A fakír, aki egy IKEA szekrényben ragadt

The Extraordinary Journey of the Fakir

Egy fiatal fakír anyja halála után úgy dönt, hogy felkutatja Franciaországban élő apját, és útnak indul Indiából, ám már az elején nem úgy sülnek el a dolgok, ahogy tervezi. Amint megérkezik Párizsba, kezdetét veszi a kalamajka: a taxi egy külvárosi IKEA-áruháznál teszi ki, majd egy… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Franciaország, Belgium, India, Szingapúr
Premier (HU): 2018.10.18.
Forgalmazó: Vertigo

KULCSSZAVAK

2023.08.26 Bafam

Tetszett, pedig sosem jártam az IKEA-ban.

Jó kis film, szép megmosolyogtató történettel, egy csipetnyi romantikával megfűszerezve. Tele mai témákkal, mint a migráció, szegénység, népvándorlás, sznobizmus, tucat-tömegtermék, fogyasztói társadalom és sztereotípiák. Végignevettem, -sírtam a filmet, de úgy általában jót tett velem.

2019.03.04 indingo

Imádom a kicsit amerikásított indiai filmeket. Nagyon helyes a története, igazi romantikus film. Gyönyörű helyszíneken játszódik.

2019.03.01 Thibo84

Először csak a címe miatt akartam megnézni, mert mulattatónak tartottam és adtam neki egy esélyt - de nem fűztem hozzá sok reményt-, majd azt vettem észre, hogy magával ragadt a történet és a szereplők. Könnyed, szórakoztató, jó kis kikapcsolódás, az... Több

2019.03.16 Norbert93

Két dolog miatt fogtam neki: szórakoztató volt a címe és nagyon unatkoztam. De nem bántam meg. Igazi aranyos, tanulságos utazás, ami a végén ugyanoda vezet vissza, de rengeteg élettapasztalattal. Sokszor láttuk vagy olvastuk már ezt a fajta toposzt, ... Több

2019.07.23 Ms. Akárki

Kellemes kikapcsolódás. Egyik ismerősömmel néztem meg mert elrángatott, de nem bántam meg. Az egész egy nagy vicc volt, de az a kis aranyos romantikus szál miatt érdemes volt végignézni. Véletlenek sorozata az egész élet az biztos. Mondjuk neki mindennel halálosan nagy szerencséje voltXD

A film összbevétele 2 809 797 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 8 848 205 forintot termelt. A hazai mozik összesen 6 925 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Bérénice Bejo egy hónapon át napi három órát gyakorolt a filmben látható, mindössze 3 perces táncjelenetre. Szerző: hp

A producerek Ken Scott 2012-es Starbuck című filmjének láttán döntötten a quebeci rendező mellett. A produkció hatalmas közönségsiker lett Kanadában, és a kritikusok is pozitívan fogadták, sőt, a filmhez remake is készült Franciaországban José Garcia rendezésében, de Hollywood is lecsapott rá. A dolog érdekessége, hogy az amerikai remake-et szintén Scott rendezte Vince Vaughn-nal a főszerepben. Szerző: hp

A film egyik főszereplője, Gérard Jugnot elárulta, hogy nagyon tartott attól, hogy angol nyelven kell majd játszania, különösen azt követően, hogy kiderült, Ken Scott rendező átírt néhány jelenetet. "Kicsit bepánikoltam, mivel rengeteg időt töltöttem azzal, hogy memorizálja a szövegem, épp ezért örültem volna, ha nem kerülnek bele nagy változtatások" - mondta el egy interjúban. Szerző: hp

A film főszerepét alakító Dhanush nyugaton kevéssé ismert, azonban Bollywoodban és a tamil nyelvterületeken (Tollywood) nagy népszerűségnek örvend nem csak színészi, de énekesi és produceri munkásságának is köszönhetően. A fakír, aki egy IKEA szekrényben ragadt első nemzetközi stábbal forgatott filmje, melyben főszerepet játszik. Szerző: hp